بازگشایی مدارس زلزله‌زده از اول مهر

وزیر آموزش و پرورش از برگزاری جشن شکوفه‌ها در یکی از مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: تمام مدارس مناطق زلزله‌زده از اول مهر ماه بازگشایی می‌شود.

فارس: وزیر آموزش و پرورش از برگزاری جشن شکوفه‌ها در یکی از مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: تمام مدارس مناطق زلزله‌زده از اول مهر ماه بازگشایی می‌شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان اهر در گفت‌و‌گو با خبرنگاران از بازگشایی تمام مدارس شهری و روستایی مناطق زلزله‌زده همزمان با سراسر کشور از اول مهر ماه سال‌ جاری خبر داد.

وی افزود: خوشبختانه به جهت نظارت مستمر و تحقق عملیات مقاوم‌سازی در مدارس شهری و روستایی تنها مناطقی که در روستاها کمترین آسیب را دیده‌اند مدارس روستاها تبدیل شده و این مکان‌ها به مرکز تصمیم‌گیری و ستاد فرماندهی بازسازی، امدادی تبدیل شده است.

وی نقش فرهنگیان و معلمان و آموزش و پرورش مناطق زلزله‌زده را در ساماندهی اسکان زلزله‌زدگان بسیار مهم عنوان کرد و حضور و استقرار کمپ‌های امدادی و مسکونی در مدارس شهری را نشان از موفقیت این نهاد در کمک به مدیریت بحران در حوزه فعالیت خود برشمرد.

این مقام مسئول بحث مدیریت مدارس را به صورت مدیریت‌های منطقه‌ای برای نظارت، رسیدگی و توسعه مدارس روستایی بسیار مهم عنوان کرد و این امر برای ارتقاء کمی و کیفی مدارس روستایی تأثیرگذار ذکر کرد.

حاجی‌بابایی از برگزاری جشن شکوفه‌ها در ۲۹ شهریور ماه در یکی از مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی به نیابت از دانش آموزان سایر مناطق خبر داد و افزود: دانش آموزان کشور با برگزاری این جشن خود را در غم و شادی دانش‌آموزان زلزله‌زده تقسیم خواهند کرد.

وی گفت: با وجود اینکه در برخی روستاها مدارس آسیب دیده‌اند اما با تلاش ویژه و بسیج تمام امکانات عملیات بازسازی و مرمت در تمام مدارس زلزله‌زده آغاز شده و این مدارس روستایی از اول مهر ماه فعالیت آموزشی خود همزمان با سراسر کشور آغاز خواهند کرد.

حاجی‌بابایی افزود: در جهت کمک به آسیب دیدگان از زلزله به همه دانش‌آموزان روستایی کتاب و نوشت افزار رایگان از سوی سازمان آموزش و پرورش تهیه و در بین دانش آموزان توزیع می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش که به همراه معاون عمرانی وزیر و معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از مناطق زلزله‌زده کوره درق، کولوجه، برمیس بازدید کرد و از نزدیک مسائل و مشکلات مدارس آسیب‌دیده و فرهنگیان و دانش آموزان را مورد بررسی قرار داد.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ