بررسی پرونده ۲۰۰ بدهکار کلان بانکی

۲۲م آذر ،

بینا- رییس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس ، با بیان اینکه بدهکاران عمده بانکی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان و بیشتر از آن به بانک‌ها بدهکار می باشند، گفت: در زمینه بدهکاران کلان بانکی ۲۰۰ پرونده در این کمیسیون در دست بررسی است.
به گزارش بینا، محمدعلی پورمختار دربارهٔ تشکیل کارگروه‌های مختلف در کمیسیون اصل نودم ، با بیان اینکه زمینه تشکیل این کارگروه‌ها به دو ماه پیش بر‌می‌گردد،به خانه ملت گفت: حدود دو ماه پیش در کارگروه‌های کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس و در بررسی پرونده‌ها به این نتیجه رسیدیم که بعضی کمیته‌ها نیاز به تغییر و اصلاح داشت و روز قبل (‌ یکشنبه ۱۹ آذر ماه) در هیات رییسه کمیسیون تشکیل این کارگروه‌ها به تصویب رسید و در دستور کار قرار گرفت.
نماینده  بهار و کبودرآهنگ، با بیان اینکه دسته‌بندی کارگروه‌ها در همین هفته انجام می‌شود، افزود: کارگروه‌های تشکیل شده بین کمیته‌های فعلی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی تقسیم می‌شوند و مقرر شده است تا کمیته‌ها مسئولیت این کارگروه‌ها را به اعضای غیر ثابت کمیسیون که در سایر کمیسیون‌ها عضو می باشند بدهند.
وی با بیان این نکته که اعطای مسوولیت کارگروه‌ها به اعضای غیر ثابت با هدف فعال‌تر کردن این اشخاص در کمیسیون اصل نودم قانون اساسی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: تشکیل کارگروه‌ها معرفی شده در زمینه پیشبرد اهداف کمیسیون و با هدف رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌ها انجام گرفته است که گزارش نتیجه نهایی دربارهٔ مسئولیت کارگروه‌ها و نحوه توزیع‌ آنها هفته آینده مشخص می‌شود.
این نماینده  مجلس دربارهٔ پرونده نحوه هزینه‌کرد تسهیلات کلان دریافتی از بانک‌ها یادآور شد: در این حوزه دو دسته پرونده در دست بررسی داریم که بخشی مربوط به پرونده‌های بدهکاران کلان بانکی است که بدهی‌های سنگینی دارند و بخش دیگر مربوط به بدهکاران خرد است.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ