بهترین​ها و بدترین​های کانزومر ریپورتس

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 بهترین​ها و بدترین​های کانزومر ریپورتس

بهترین​ها و بدترین​های کانزومر ریپورتس

ممتازنیوز: مجله کانزومر ریپورتس [گزارش های مصرف کننده] هزینه به ازای پیمایش هر مایل را در خودروهای مختلف اندازه گیری می کند. اکنون حاصل این مطالعات در سال ۲۰۲۲ منتشر شده است.

به گزارش ممتازنیوز، برای دومین سال متوالی خودروی پریوس تویوتا در صدر جدول «بهترین خودروی نو از لحاظ ارزش» قرار گرفت. در این جدول ۲۰۰ مدل خودرو از لحاظ عملکرد، قابلیت اطمینان و هزینه های جاری ظرف مدت ۵ سال مورد مطالعه قرار می گیرند.
برای مثال پریوس در رأس این جدول قرار گرفته در ۵ سال اول بعد از خروج از کارخانه پیمایش آن به ازای هر مایل فقط ۴۷ سنت هزینه دارد. پریوس سال ۲۰۱۲ این عنوان را از چنگ هوندای فیت بیرون آورد که ۴ سال متوالی در صدر جدول جا خوش کرده بود.
پیمایش کلی خودروی پریوس ۴۴ مایل به ازای هر گالن بنزین است. اما در عوض قیمت اولیه این خودرو بسیار گران است. سردبیر مجله کانزومر ریپورتس می گوید: محاسبه ها نشان می دهد که سرجمع، زمانی که قیمت خودرو و هزینه های نگهداری و مصرف آن سنجیده شود خودروی پریوس به صرفه در می آید. به بیان دیگر مشتری خودروی گرانی می خرد اما در مجموع چون هزینه های مصرف و نگهداری آن پایین تر از خودروهای دیگر است در مجموع به نفع مشتری است.
در قعر این جدول نیسان آرمادا قرار دارد که ۱٫۲۰ دلار به ازای پیمایش هر مایل خرج روی دست مشتری می گذارد. ضمن این که این خودرو به ازای مصرف هر گالن بنزین فقط ۱۳ مایل طی می کند و از لحاظ قابلیت اطمینان هم در رده بسیار پایینی قرار دارد.
مجله کانزومر ریپورتس برای اندازه گیری سه معیار نامبرده سه فعالیت را انجام می دهد: برای ارزیابی عملکرد از تست جاده استفاده می کند. برای اندازه گیری قابلیت اطمینان از مشتریان نظرسنجی می کند و برای اندازه گیری هزینه ها برای ۵ سال هزینه های مصرف سوخت، بیمه، تعمیر و نگهداری، مالیات و میزان افت قیمت خودرو را اندازه گیری می کند.
خلاصه نتایج این مجله به قرار زیر است:
خودروهای جمع و جور: بهترین پریوس بدترین فولکس بیتل ۲٫۵ لیتری
خودروهای اندازه متوسط: بهترین سوبارو مدل لگسی ۲٫۵ لیتری و بدترین نیسان آلتیمای ۳٫۵ لیتری
خودروهای بزرگ: بهترین تویوتا آوالون هیبریدی و بدترین فورد تاروس
خودروهای تجملی: بهترین لکسوس مدل ES 300h و بدترین ب ام و ۷۵۰LI
خودروهای اسپورت و کانورتیبل: بهترین مزدا MX-5 Miata و بدترین شورولت کامار ۲SS
ون یا مینی ون: بهترین مزدا۵ گراند تورینگ و بدترین کرایسلر تاون و اند کانتری
شاسی بلند کوچک: بهترین سوبارو فرستر و بدترین فورد اسکیپ
شاسی بلند متوسط: بهترین نیسان مورانو SL و بدترین جیپ رانگلر
شاسی بلند بزرگ و مجلل: بهترین ب ام و X1 xDrive28i و بدترین نیسان آرمادا
وانت: بهترین هوندای ریج لاین RTS و بدترین فورد اف ۲۵۰ لاریات


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *