به زودی نرخ مکالمات تلفن همراه کاهش می‌یابد

۰۷اردیبهشت، مهر- از این پس نرخ پایه مکالمات تلفن همراه تمامی اپراتورهای موبایل در کشور یکسان شده و براین اساس پیش بینی می گردد با ایجاد شرایط رقابتی، نرخ مکالمات موبایل کاهش یابد.

حسن رضوانی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه این دستورالعمل هفته آینده به اپراتورهای موبایل کشور ابلاغ می گردد، اظهار داشت: اپراتورهای تلفن همراه می توانند تا ۲۰ درصد بیش از مبلغ تعیین شده در نرخ پایه مکالمات، با یکدیگر رقابت کرده و از مشترکان خود هزینه دریافت کنند.

وی یکسان سازی نرخ پایه مکالمات موبایل را ایجاد زمینه رقابتی برای اپراتورهای اول دوم و سوم عنوان کرد و گفت: نرخ پایه مکالمات برای مکالمات داخل شبکه ای اپراتورهای تلفن همراه درنظر گرفته شده است و به طور قطع این مبلغ تعیین شده بر روی نرخ اتصال متقابل مکالمات بین اپراتورها نیز تاثیر خواهد گذاشت.

رضوانی تصریح کرد که در دستورالعمل تازه درنظر گرفته شده، هزینه جابجایی مکالمات در شبکه اپراتور همراه اول حذف شده و از این پس مکالمات مشترکان این اپراتور در تمامی نقاط کشور یکسان بوده و این اپراتور دیگر هزینه ای از مشترکان خود بابت جابجایی دریافت نمی کند از این رو این دستورالعمل به نفع مشترکان همراه اول خواهد بود.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد که هزینه مکالمه با سیم کارتهای اپراتورهای دوم و سوم براساس پروانه درنظر گرفته شده برای این اپراتورها، از ابتدا یکسان – فلت – بوده و این اپراتورها مبلغی بابت جابجایی مکالمه از مشترکان خود دریافت نمی کردند.

وی با بیان اینکه تصویب نرخ یکسان برای مکالمات موبایل به ازای هر دقیقه مکالمه خواهد بود، افزود: این نرخ به طور قطع در هزینه کل مکالمات تلفن همراه مشترکان تاثیر گذاشته و پیش بینی می گردد حتی نسبت به قبل هزینه کمتری برای مشترکان موبایل به همراه خواهد داشت.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ