به صندوق های “سرمایه گذاری” مراجعه کنید

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

ورود نقدینگی زیاد به بازار سهام یکی از مهم ترین اتفاق هایی است که در سال جاری رخ داده و افزایش قابل توجه حجم و ارزش معاملات نیز نشان دهنده این موضوع است.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، محسن عباسلو، مدیر عامل کارگزاری ارگ هومن گفت: از مهم ترین دلایل رونق بازار گزارش ممتاز به نقل از های شش ماهه مطلوب شرکت هاست.

وی خوش بینی به آینده مذاکرات بین المللی و کاهش ریسک های سیستماتیک را از دیگر دلایل رونق بازار دانست و افزود: نسبت قیمت به درآمد بازار سرمایه قبل از اعمال تحریم های بین المللی ۸ تا ۹ مرتبه بود که با اعمال تحریم ها به سه تا چهار مرتبه رسید اما خوش بینی به آینده در ماه های اخیر سبب افزایش این نسبت در بازار شده است.

وی معتقد است رکود در بازارهای موازی از دیگر دلایل این رشد و رونق محسوب می شود و سبب شده است سرمایه ها از این بازارها به سمت بازار سرمایه سرازیر شود.

این کارشناس بازار سرمایه در باره اینکه در شرایط بازار این روزها چه توصیه هایی به سرمایه گذارهای جدید و تازه وارد دارید، گفت: سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری بهترین گزینه برای اشخاصی است که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند.

وی با اشاره به اینکه تازه واردها می توانند با بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بهترین صندوق را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند، گفت: بازدهی صندوق ها در برخی مواقع حتی از بازار نیز بالاتر است.

وی به سهامداران تازه وارد توصیه کرد اسیر فضای هیجانی بازار سرمایه نشوند و اگر علاقه مند به سرمایه گذاری مستقیم می باشند با تحلیل اقدام به خرید و فروش سهام کنند.

عباسلو همچنین با تاکید بر اینکه بازار در شهریور پس از یک دوره رشد، به استراحت پرداخت، گفت: با پایان دوره اصلاحی و استراحت بازار سهام، رشدهای اخیر کاملا منطقی و بر مبنای دلایل بنیادی است.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه شرکت های بورسی در ابتدای سال گزارش ممتاز به نقل از های محتاطانه ای را اعلام کردند و اکنون با انتشار یافتن گزارش ممتاز به نقل از های شش ماهه شاهد پوشش های خوبی از سود در شرکت ها هستیم.

وی اظهار داشت : معمولا دو زمان بازار با رونق قابل توجهی مواجه می شود یکی در اسفند ماه و در زمان انتشار یافتن گزارش ممتاز به نقل از های ۱۲ ماهه و دیگری در نیمه سال و در موعد اعلام عملکرد ۶ ماهه شرکت هاست که معمولا به دلیل انتشار یافتن عملکردهای خوب و پوشش مناسب سود ، بازار با حجم بالایی از تقاضا مواجه می شود.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *