بودجه ۹۱ کسری دارد / بودجه ۹۲ به موقع به مجلس می‌رود

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ سهشنبه ۱۶آبان۹۱،

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری از کسری بودجه سال ۹۱ خبر داد و گفت: بودجه سال ۹۲ در حال تدوین است و در موعد مقرر به مجلس ارائه می‌شود.

به گزارش تفسیری خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بهروز مرادی در یک نشست خبری درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر کسری ۵۴ هزار میلیارد تومانی بودجه سال جاری کشور اظهار نمود: به طور طبیعی متناسب با شرایط کشور وضعیت بین‌المللی و فضایی که در اقتصاد جهانی حکمفرماست درآمد‌های متصور در بودجه سال ۹۱ کشور کاستی‌هایی وجود دارد، لذا به‌طور طبیعی با کسری بودجه در سال جاری روبه‌رو خواهیم بود.

وی با بیان این‌که کسری بودجه موضوع تازه و خارق‌العاده‌ای نمی باشد و همواره به صورت مزمن وجود داشته است، تصریح نمود: این پدیده امسال نیز در بودجه‌ کل کشور وجود خواهد داشت و پیش‌بینی‌های لازم برای هماهنگی دخل و خرج کشور صورت گرفته و در این جهت راهکارهایی اتخاذ می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با بیان اینکه عدد ۵۴ هزار میلیارد تومان را تایید نمی‌کنم، تصریح نمود: عنوان نمودن عدد گره‌ای را باز نمی‌کند.

وی با بیان این‌که اقدامات در جهتی تدوین لایحه‌ بودجه ۹۲ را از شهریورماه آغاز شده است، گفت: روند مناسب است و اقدامات به گونه‌ای انجام می‌شود که بودجه سال آینده مبتنی بر واقعیت‌های و شرایط کشور و منطقه تدوین شود.

مرادی با بیان این‌که لایحه بودجه سال ۹۲ کل کشور در موعد مقرر به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود، خاطر نشان نمود: بودجه سال ۹۲ به گونه‌ای تدوین می‌شود که با کسری مواجه نشویم.

این خبر تکمیل می‌شود…


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *