بیمه نامه نوسان نرخ ارز مشتری ندارد

۰۸م اسفند ،

بینا- رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: طرح بیمه نوسانات نرخ ارز عملیاتی شده است و شرکت های بیمه ای آمادگی پوشش آن را دارند اما چون نرخ ارز افزایش یافته، از این خدمت بیمه ای استقبال نشده است.
به گزارش بینا، سید محمد کریمی به واحد خبر افزود: اگر بانک مرکزی نرخ ارز را در کشور بر اساس نرخ مرجع یا مبادله ای مشخص کند و نوسان نرخ ارز هم کاهش یابد و عادی شود ، عملیاتی شدن آیین نامه بیمه نوسانات نرخ ارز جدی تر خواهد شد.
وی گفت: این بیمه ، اختیاری است و شرایط برای سرمایه گذاران، واردکنندگان و صادرکنندگان فراهم است تا به شرکت های بیمه ای مراجعه و از این خدمت بیمه ای استفاده کنند.
کریمی با بیان اینکه در ابتدای امسال آیین نامه نوسانات نرخ ارز در شورای عالی بیمه تصویب و به همه شرکت های بیمه ابلاغ شده است ، افزود: این شرکت ها در حال حاضر آمادگی دارند نوسانات نرخ ارز را البته تا حدود ۲۰ درصد پوشش دهند.
وی اضافه کرد: حتی برای بیمه نوسانات نرخ ارز تا سه درصد مابه التفاوت را تعرفه مشخص کردیم که کم یا بسیار نمی شود.
کریمی گفت: به سبب اینکه در چند ماه اخیر نوسانات قیمت به رشد نرخ ارز در مقایسه با ریال منجر شده ،هنوز کسی به شرکت های بیمه ای مراجعه نکرده است .
وی در باره ضرر و زیان احتمالی شرکت های بیمه گر در زمینه پوشش بیمه ای نوسانات نرخ ارز افزود: این کار موضوعی اختیاری میان بیمه گر و بیمه گذار است.
کریمی اضافه کرد: به طور قطع بیمه گر وقتی می خواهد موردی را پوشش دهد ریسک آن را ارزیابی می کند و چون درصدی از نوسانات نرخ ارز را پوشش می دهد بنابراین دچار ضرر و زیان نمی شود ، البته این موضوع مستلزم این است که شرایط عادی وضع نرخ ارز مهیا شود.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *