بیشتر بودجه دانشگاه‌ها صرف پرداخت حقوق می‌شود/امیدوارم سال آینده اموراتمان بگذرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که بیشتر دانشگاه ها بیش از ۹۰ درصد بودجه جاری خود را دریافت کرده اند، گفت: امیدواریم طی این چند روز باقی مانده از سال، شاهد اتفاقات خوب بودجه ای باشیم.

دکتر منصور غلامی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت تخصیص بودجه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: هنوز امیدواریم  تخصیص بودجه دانشگاه ها به طور کامل صورت بگیرد.زیرا ممکن است در این چند روز باقی مانده به پایان سال شاهد اتفاقات خوبی در زمینه تخصیص بودجه جاری از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: وضعیت تخصیص بودجه جاری به دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی در سال جاری متفاوت است بیشتر دانشگاه ها و مراکز پژوهشی تا ۹۰ درصد  بودجه خود را دریافت کرده اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص وضعیت بودجه ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نیز گفت: علی رغم رشد بودجه ای که داشتیم.اما چون بیشتر بودجه ما صرف پرداخت حقوق می شود و همچنین با توجه به اینکه ما سال آینده افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان و هیات علمی را خواهیم داشت، امیدواریم بتوانیم سال آینده امورات خود را بگذرانیم.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *