بیش از ۱۰۰ کشور غیرمتعهد از برنامه هسته‌ای ایران حمایت کردند

علی اصغر سلطانیه:

ایران > سیاست‌خارجی
نماینده کشورمان در آژانس انرژی اتمی گفت: بیش از ۱۰۰ کشور عضو جنبش غیرمتعهدها بار دیگر از برنامه هسته‌ای کشورمان حمایت کردند.

علی اصغر سلطانیه در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر در وین با اعلام این خبر گفت: در نشست سفیران جنبش غیرمتعهدها در وین موضوعاتی از جمله بیانیه مربوط به حمایت جنبش غیرمتعهدها از فعالیت‌های هسته‌یی کشورمان، مطرح و تصویب شد.

وی با اشاره به این‌که «یک گروه کاری در مدت یک هفته بر روی متن این بیانیه کار کرده است» افزود: این بیانیه بار دیگر برای حمایت از جمهوری اسلامی ایران تصویب شد و من از طرف جنبش غیرمتعهدها هفته آینده آن را در شورای حکام قرائت خواهم کرد.

وی گفت: این یک پیام بسیار مثبت است از این‌که بیش از ۱۰۰ کشور جهان در آژانس بین المللی انرژی اتمی از اصول مربوط به استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌یی مطابق معاهده ان.پی.تی و اساسنامه آژانس و از فعالیت های صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنند که ما قدردان این حمایت‌های بی‌دریغ در ۱۰ سال قبل هستیم.

نماینده کشورمان در آژانس انرژی اتمی، افزود: موضوعات دیگری هم از جمله دیدار تروئیکای عدم تعهد( سفیران جمهوری اسلامی ایران, ونزوئلا و مصر) با رییس شورای حکام و نیز موضوع انتخاب مجدد مدیرکل در این نشست مطرح شد.

وی با اشاره به این‌که «نشست بعدی شورای حکام یک جلسه معمولی خواهد بود» افزود: موضوعات مختلف مانند برنامه و بودجه، ایمنی و امنیت هسته‌یی در این نشست مطرح می‌شود.


RSS
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *