تأکید هاشمی بر جذب و استفاده مناسب‌تر از دانشمندان ایرانی در خارج از کشور +تصاویر

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار پرفسور سمیعی، جراح و متخصص مغز و اعصاب و همراهان ایشان، با تجلیل از شخصیت علمی وی که فردی شناخته شده در جهان در زمینه علوم پزشکی و تحقیقاتی است، گفت: با انگیزه دینی و ملی و حسّ انسان‌دوستانه خدمت به مردم که در دانشمندان و نخبگان ایرانی خارج از کشور وجود دارد، امیدوارم، زمینه‌های مساعد و مناسب برای جذب و استفاده بهتر از ظرفیت علمی و تحقیقاتی این دانشمندان بیشتر فراهم شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به امکانات مناسب و مستعد مراکز علمی و دانشگاهی کشور، از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، در زمینه توسعه کیفی، به‌ویژه در علوم پزشکی، گفت: بخش پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، پس از توسعه کمّی، آمادگی کامل دارد با همکاری و تعامل مستمر و جدّی با دانشمندان علوم پزشکی داخل و خارج، از جمله پرفسور سمیعی، در زمینه توسعه کیفی و پایدار، مطابق با علوم روز جهان، گام‌های بلندی بردارد.        
                                                                                                        

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شعبات این دانشگاه در سطح جهان به عنوان یک مرکز علمی بین‌المللی، گفت: درصدد هستیم در سطح بین‌المللی نیز به توسعه و ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه در اروپا بیشتر بپردازیم.                                                    
پرفسور سمیعی در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، از ایشان به عنوان شخصیتی مجرّب و عملگرا در جمهور اسلامی ایران که دغدغه سازندگی داشته و توسعه پایدار در کشور را دنبال می‌کند، یاد کرد و گفت: به عنوان یک پزشک شناخته شده در سطح جهان، افتخار می‌کنم که بتوانم در میهن اسلامی خود، منشاء خدمات برای مردم کشورم باشم. 
                                                        
ایشان همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی را در سطح جهان، از جمله اقدامات مفید و مؤثر خود ذکر کرد و گفت: در بازدیدهایی که داشته‌ام، متوجه شده‌ام واحد پزشکی دانشگاه آزاد به پیشرفت‌ها و افتخارات زیادی دست یافته است و بنده و همکارانم در ایران و سراسر جهان، می‌توانیم سطح همکاری‌ها را افزایش دهیم و به ارتقای این دانشگاه کمک کنیم.                                                                                              
پرفسور سمیعی، تحقیق و پژوهش در کنار کار و تلاش حرفه‌ای را لازمه به روز ماندن دانشمندان و نخبگان در سطح جهان ذکر کرد و گفت: امیدوارم در دوره جدید کشور، شاهد رفع موانع و هموارتر شدن راه تعامل دانشمندان داخل و خارج از کشور باشیم.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *