تبلیغ کالاهایی که مشابه داخلی دارد ممنوع شد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: براساس مصوبه شورای تبلیغات، تبلیغ کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد ممنوع شد.

فارس: سید جواد زمانی درباره تبلیغ کالاهای خارجی در شهر تهران اظهار داشت: علت تبلیغ کالاهای خارجی در بعضی از بیلبوردهای شهر تهران به دلیل این است که قبل از اقدام به ممنوع شدن تبلیغ کالاهای خارجی قرار دادها بسته شده بود.

زمانی بیان داشت: برای رونق گرفتن تولیدات داخلی باید تبلیغات کالای خارجی را ممنوع یا محدود کنیم؛ تبلیغ مستمر اجناس خارجی در رسانه‌ها و معابر شهری و صحبت کردن در زمینه حمایت از تولید ملی با یکدیگر همخوانی ندارند.

وی افزود: امسال به نام حمایت از تولید ملی نامگذاری شده است اما هنوز در عمل شاهدیم  گام‌های موثری را برای حمایت از تولید ملی برنداشته‌ایم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بهترین تبلیغ برای اجناس داخلی کیفیت بالا و قیمت مناسب آنهاست، گفت: برخی از مردم کالای چینی را که کیفیت پایینی دارد به دلیل ارزان بودن می‌خرند

زمانی ادامه داد: تولید کننده داخلی برای فروش بیشتر اجناس خود و ترغیب مردم به خرید اجناس ایرانی باید کیفیت محصولات خود را بالا برده، خدمات پس از فروش مناسبی را به مشتری عرضه کرده و از سوی دیگر قیمت مناسبی را برای فروش انتخاب کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان افزود: برای حمایت از تولید ملی باید به صنایع کمک کرد تا قیمت تمام شده کالاهای خود را ارزانتر تمام کنند و بر کیفیت تولیداتشان نظارت کرد.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ