تحریم‌های تازه علیه ۹ مقام ایرانی

۱۶م اسفند ،

ممتازنیوز: چند دیپلمات اروپایی اعلام کرده‌اند که این اتحادیه هفته آینده تحریم‌های تازهی را علیه ۹ مقام ایرانی وضع می‌کنند.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از چند دیپلمات اتحادیه اروپا نوشته است که این اتحادیه قصد دارد هفته آینده تحریم‌های تازهی را علیه مقامات ایرانی وضع کند.

بنا بر این گزاش، این تحریم‌ها قرار است به بهانه آنچه  «نقض حقوق بشر» در ایران خوانده شد، وضع شود. این تحریم‌ها علیه ۹ نفر از مقامات رسمی ایران و چند ایرانی دیگر اعمال خواهد شد.

هفته قبل «احمد شهید» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران با انتشار یافتن تازهترین گزارش خود مدعی افزایش نقض حقوق بشر در ایران شد. «جواد لاریجانی» رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه این گزارش را «پرونده‌سازی» خوانده و می‌گوید «این گزارش فاقد روش شناختی است».

امروز وزارت خزانه‌داری آمریکا هم از تلاش خود برای متقاعد کردن اتحادیه اروپا به اعمال تحریم‌های تازهتر علیه ایران خبر داده است.

اتحادیه اروپا پیش از این هم چند تن از مقامات رسمی ایران را تحریم کرده و اموال آن‌ها در خارج از کشور بلوکه کرده بود.

این تحریم‌های تازه در حالی ‌اعمال می‌شود که مذاکرات اتمی میان ایران و گروه ۱+۵ به تازگی پایان یافته و دور تازه آن هم در فرودین ماه انجام می‌شود. با این وجود اتحادیه اروپا همچنان به راهبرد مذاکره موازی با فشار ادامه می‌دهد.


..
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *