تعرفه حق فنی داروخانه‌ها اعلام شد

جام جم آنلاین: وزیر بهداشت رقم تعرفه حق فنی داروخانه‌های دولتی و خصوصی را که همزمان با روز داروسازی(پنجم شهریور) در دولت تصویب شد، اعلام کرد.

مرضیه وحید دستجردی در گفت‌وگو با فارس، افزود: بر اساس این مصوبه دولت، تعرفه حق فنی هر نسخه در داروخانه‌های دولتی معادل ۱۵ درصد بهای نسخه و حداکثر تا سقف ۵۰۰ تومان است و در داروخانه‌های بخش خصوصی نیز برای نسخه‌های کمتر از ۱۵۰۰ تومان حق فنی داروخانه ۴۰۰ تومان و برای نسخ بیش از ۱۵۰۰ تومان، تعرفه حق فنی داروخانه یکهزار تومان است.

وحید دستجردی گفت: داروخانه‌های شبانه روزی نیز برای خدمات در ایام و ساعات تعطیل (۲۲ شب تا ۸ صبح) به دریافت حداکثر ۲۰ درصد بیش از این تعرفه‌ها مجاز هستند.

وی افزود: همچنین تعرفه ارائه خدمات حرفه‌ای داروساز برای داروهای بدون نسخه (OTC) معادل ۱۵ درصد مبلغ کل دارو و حداکثر تا سقف ۴۰۰ تومان است.

وزیر بهداشت اظهار کرد: ارائه خدمات حرفه‌ای در داروخانه‌ها مانند تشخیص داروی تجویز شده از سوی پزشک معالج، تشخیص اصلی بودن داروی تجویز شده، همچنین معتبر بودن تاریخ مصرف آن و ارائه توضیحات لازم به بیمار درباره نحوه مصرف و عوارض داروی مورد نیاز بیمار و نیز ساخت داروهای ترکیبی تجویز شده از سوی پزشک جزو خدمات تشخیصی حوزه سلامت محسوب می‌شود که به ازای آن تعرفه حق فنی از بیمار اخذ می‌شود.

وحید دستجردی ادامه داد: ‌البته هزینه خدمات داروهای ساختنی و ترکیبی که در داروخانه ساخته می‌شود جدای از حق فنی است که داروخانه از بیمار دریافت می‌کند و هزینه آن معادل ۱۰ درصد قیمت مواد مصرفی و حداکثر تا سقف ۹۰۰ تومان است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: داروهای ترکیبی و ساختنی مشمول دریافت تعرفه ۱۵ درصد بهای نسخه مربوط به خدمات دارویی نمی‌شود.

وی توضیح داد: در مورد داروهای ساختنی نیمه جامد، تعرفه حق فنی برای داروهای دوقلمی ۶۰۰ تومان، سه قلمی ۷۵۰ تومان و بیش از ۳ قلم ۹۰۰ تومان است و در مورد داروهای ساختنی مایع نیز تعرفه حق فنی برای داروهای دو قلمی ۴۰۰ تومان، داروهای ۳ قلمی ۵۰۰تومان و داروهای بیش از ۳ قلم ۶۰۰ تومان است، هزینه ساخت هر کپسول نیز ۷۰ ریال است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. کلاغ گفت:

    آیا میدانستید در کشورها ی نفهم پیشرفته برای تاسیس میوه فروشی وسبزی فروشی مدرک تحصیلی مانند مواد خورکی وبهداشت در اولویت اند ویا به سپورهای شهرداری آموزش بهداشت محیط زیست میدهند ولی در بعضی کشورها حتی دارو یا به قول عقلا سم مفید نیاز به آموزش و هزینه ندارد!!!!!!!!!!

    • نام شما... گفت:

      این مشکل وسایر معضلات ریشه در این دارد که وقتی دلار ۷تومان به قیمت ۵۰ تومان فروخته میشود همه چیزمان به همه چیزمان می اید با هیچ چیزمان به هیچ چیزمان نمی اید ok. بالاخره درست میشه منم مثل شما بیخودی اینترنت مصرف کردم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ