تعرفه مکالمه با سیمکارت‌های دائمی همراه اول از اول خرداد گران شد: دقیقه‌ای ۵۱۵ریال

۰۵خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

تعیین نشدن تعرفه نهایی مکالمات همراه شرکت ارتباطات سیار از سوی مخابرات ایران، سبب شده که این شرکت تعرفه‌های پایه مکالمات (۵۱۵ ریال) را از اول خرداد ماه برای سیم‌کارت‌های دائمی لحاظ کند اما تعرفه‌های اعتباری همچنان به قوت خود باقی است.
 
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، با اجرای طرح فلت‌سازی (حذف هزینه‌های جابه‌جایی و ساعات پیک و غیرپیک) شبکه همراه اول قرار شد که نرخ‌های شهری و بین‌شهری از سطح تعرفه‌ها برداشته شود و مکالمات براساس نرخ مشخصی اعمال شود تا این اپراتور هم به مانند دیگر رقبای خود از تعرفه‌های یکسان در سطح جدول تعرفه‌ای بهره‌مند شود.
این موضوع همزمان با مصوبه نرخ پایه مکالمات از سوی رگولاتوری تصویب شد و رگولاتوری به تمامی اپراتورها اعلام کرد که نرخ پایه مکالمات را باید ۵۱۵ ریال در نظر بگیرند و با حق مانور ۲۰ درصدی، تعرفه نهایی را برای مشترکان خود اعمال کنند که با احتساب این ۲۰ درصد، سقف تعرفه مکالمات به ۶۱۸ ریال می‌رسد؛ مانور بر سر ۲۰ درصد نیز با توجه به وضعیت رقابتی صورت خواهد گرفت.
سیم‌کارت‌های اعتباری نیز همچون روال سابق می‌توانند بر اساس این مصوبه تا ۵۰ درصد تعرفه دائمی را اختیار کنند و به این ترتیب که اگر نرخ پایه ۵۱۵ ریال باشد، تعرفه دائمی نیز حداکثر باید ۷۷۲ ریال در نظر گرفته شود.
همراه اول که توانسته بود، تأیید فلت‌سازی را همزمان با مصوبه ارتقای تعرفه پایه مکالمات بگیرد، عنوان کرد که از خرداد ماه تعرفه‌های تازه را براساس فلت‌شدن شبکه اعمال خواهد کرد اما ظاهرا به سبب اینکه هنوز نرخ تعرفه برای مکالمات همراه با توجه به موضوع امکان افزایش ۲۰ درصدی قطعی نشده است، در حال حاضر نرخ پایه (۵۱۵ ریال) برای سیم‌کارت‌های دائمی از اول خردادماه لحاظ می‌شود تا هم برآوردی از اجرای این طرح صورت گیرد و مشکلات احتمالی مرتفع و هم تعرفه نهایی از سوی مخابرات ایران به این شرکت ابلاغ شود.
اما تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری در حال حاضر به نقل از روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار همچون سابق لحاظ خواهد شد و مشترکان تغییری در تعرفه اعتباری ملاحظه نخواهند کرد.
با در نظر گرفتن اینکه تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری فعلا همچون سابق خواهد بود، می‌توان گفت که اجرای فلت‌سازی به صورت مرحله‌ای در همراه اول خواهد بود و در فاز دوم باید منتظر اجرای فلت‌سازی در شبکه اعتباری باشیم.
همراه اول (اعتباری)
ساعات پیک: ۶۷۱ (استانی و تالیا)، ۱۱۴۰ (بین استانی)، ۹۳۷ (خارج از شبکه همراه اول)
ساعات غیرپیک: ۵۳۷(استانی و تالیا)، ۸۰۴ (بین استانی)، ۹۳۷ (خارج از شبکه همراه اول)

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ