تعویض شناسنامه‌های قدیمی

کد خبر: ۸۱۶۶۱

تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت – ۰۸:۰۸

 

تعویض شناسنامه‌های قدیمی با عکسهای بیش از ۱۵ سال

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از صدور شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای ۳۰ سال خبر داد و گفت: افراد دارای شناسنامه های قدیمی و آنهایی که از زمان عکسشان بیش از ۱۵ سال می گذرد می توانند برای صدور شناسنامه مکانیزه اقدام کنند.


محسن کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه برای صدور شناسنامه های جدید مکانیزه فراخوان داده نمی شود، افزود: اما آندسته از افرادی که شرایط صدور شناسنامه های جدید را دارند می توانند برای تعویض شناسنامه خود به ادارات ثبت احوال در استانها مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: علاوه بر ادارات ثبت، تعویض شناسنامه در دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک نیز انجام می شود که البته زمان صدور دراین مراکز کمی بیشتر است.

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور در مورد هزینه صدور شناسنامه مکانیزه گفت: افراد می توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال فقط مبلغ ۲ هزار تومان برای صدور شناسنامه های جدید بپردازند اما در صورت مراجعه به دفاتر پیشخوان باید مبلغ بیشتری نسبت به آن پرداخت کنند.

به گفته وی ، درحال حاضر ۱۴۰ دفتر پیشخوان دولت در سراسر کشور فعال است.

کرمی در مورد تعداد شناسنامه های مکانیزه صادر شده ، افزود: در طی حدودا یک سال و نیم گذشته ، ۲ میلیون شناسنامه جدید در سراسر کشور صادر شده است.

بازدید از صفحه اول

Bookmark and Share


بولتن نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ