تقویت شرکت های دانش بنیان رقابت کشورها بر سر علم است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه ۶۰۰۰ شرکت دانش بنیان در سطح کشور فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: امروزه رقابت کشورها بر سر علم است و لذا باید به دنبال تقویت شرکت های دانش بنیان باشیم.

تقویت شرکت های دانش بنیان رقابت کشورها بر سر علم است

به گزارش ممتاز نیوز، علیرضا منادی سفیدان در شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را یکی از کمیسیون های فعال دانست که طی یک سال گذشته خروجی های خوبی داشته است و اظهار کرد: اتمام رتبه بندی معلمان، قانون جهش تولید دانش بنیان، تصویب قانون ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش و پیگیری همسان سازی حقوق فرهنگیان از جمله مهمترین اقدامات این کمیسیون است.

وی با بیان اینکه دانشگاه های آزاد و پیام نور می توانند در رشته های کم رقابت براساس سوابق تحصیلی دانشجوی ارشد جذب کنند، گفت: توجه به رشته های مورد نیاز استان ها صورت گیرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیت علمی استان گیلان در دارا بودن ۱۰۰۰ شرکت دانش بنیان، ادامه داد: انتظار از استان گیلان بسیار بالاست، زیرا شخصیت های علمی برجسته و دانشگاه های خوبی دارد.

منادی، با بیان اینکه ۶۰۰۰ شرکت دانش بنیان در سطح کشور فعالیت دارند که باید ۱۰ برابر شوند، خاطرنشان کرد: امروزه رقابت کشورها بر سر علم است و لذا باید به دنبال تقویت شرکت های دانش بنیان باشیم.

وی سال گذشته ۵۲۷ میلیارد تومان علاوه بر بودجه وزارت علوم به دانشگاه های برتر تخصیص دادیم، عنوان کرد: با توجه به رتبه دانشگاه گیلان در پایگاه استنادی علوم، می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اشاره به آغاز دوران پساکرونا و ضرورت برگزاری حضوری کلاس های درس در دانشگاه ها، گفت: همه اساتید و دانشجویان واکسینه شدند و باید آمادگی در دانشجویان جهت حضور در دانشگاه فراهم شود.

وی همچنین از راه اندازی دهکده ورزشی در دانشگاه های کشور با همکاری وزارت ورزش و جوانان خبر داد و اضافه کرد: با توجه به همسایگی گیلان با چهار کشور حاشیه دریای خزر، ایجاد شبکه آزمایشگاه های ایران در گیلان یک سرمایه بزرگ محسوب می شود.

منادی اضافه کرد: دانشگاه گیلان آزمایشگاهی را به صورت یکجا برای استفاده همه بخش‌های علمی و دانشگاهی کشور به ویژه کشورهای خارجی فراهم کرده است.

محمدرضا احمدی سنگری، نماینده شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز، یکی از اهداف کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را بررسی وضعیت فعلی نظام آموزشی دانست و اظهار کرد: جامعه به برخی از رشته های دانشگاهی نیاز ضروری دارد و لذا حتما باید رشته ها را براساس نیازمندی جامعه به روز کنیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دنبال مهارت آموزی فارغ التحصیلان است، گفت: یک فارغ التحصیل به جای اینکه دنبال شغل بگردد باید خودش کارآفرینی کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر لزوم تجاری سازی شرکت های دانش بنیان، عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان باید بتوانند تولیدات خود را عرضه کنند و توسعه دهند.

احمدی، هزینه کردن برای شرکت های دانش بنیان را سرمایه گذاری دانست و اضافه کرد: دانشگاه ها نیازمند کمک های بلاعوض جهت راه اندازی سرای نوآوری و شرکت های دانش بنیان هستند.

ساختمان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان با حضور رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و مدیران دانشگاهی افتتاح شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ