تلفن‌های همراه مسری است!

۱۲م آذر ،

فاوانیوز: این روزها تلفن‌های همراه همه جا می باشند، اما نتایج یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که استفاده از تلفن همراه مسری است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد: اگر با کسی باشیم که تلفن همراه خود را برای بررسی پیام یا ایمیل تازه چک می‌کند، ما نیز تمایل به چک کردن تلفن همراه خود داریم. محققان دانشگاه میشیگان طی ماه‌های ژانویه و آوریل ۲۰۱۱ دانشجویان در سالن‌های غذاخوری و کافی‌شاپ‌های نزدیک دانشگاه را مورد ملاحظه و رصد قرار داده‌اند.

آنها به طور نامحسوسی دانشجویانی را که ۲۰ دقیقه پشت میزهای غذاخوری نشسته بودند مورد ملاحظه قرار داده و متوجه شدند که آنها در فاصله زمانی‌های ۱۰ ثانیه‌ای یکی پس از دیگری تلفن‌های همراه خود را چک می‌کنند. به طور کلی دانشجویان تا ۲۴ درصد به طور میانگین با فاصله زمانی‌های کوتاه تلفن‌های همراه خود را نگاه کرده‌اند.

اما آنها زمانی بیشتر به بررسی تلفن همراه خود تمایل نشان دادند که دوست یا همراهشان با فاصله زمانی ۱۰ ثانیه پیش از تلفن همراه خود استفاده کرده بود. محققان تاکید کردند که این رفتار اغلب تکرار می‌شود.

دنیل کراگر که این پژوهش را انجام داده اظهار کرد: ممکن است بعضی از این اشخاص در گروه کسانی طبقه‌بندی شوند که از چک کردن تلفن همراه خود برای اینکه ببینند آیا پیام تازهی داشته‌اند یا خیر احساس رضایت می‌کنند، اما این رفتار مسری در این تحقیق چندین بار در عرض ۱۵ دقیقه رخ می‌داد و تکرار می‌شد.

کراگر اعتقاد دارد که الگو ممکن است به تاثیرات مشارکت و طردشدن اجتماعی ارتباط داشته باشد. اگر یک فردی که با وی همراه هستیم با تلفن همراه خود گفت‌وگو کند، به نوعی احساس طردشدگی می‌کنیم. از این رو ممکن است این فرد نیز با تلفن همراه خود ارتباط دیگری برقرار کند تا این احساس در داخلش به وجود نیاید.

محققان اشاره کرده‌اند که آنها این ملاحظات را دربارهٔ گروه‌های مختلف بررسی نکرده‌اند، برای مثال ممکن است بزرگسالان سالخورده تر از این دانشجویان برحسب عادت از تلفن همراه خود استفاده نکنند. نتایج این تحقیقات در بولتن رفتارشناسی انسانی انتشار یافته است.

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ