تلفن همراه ۱۲ دلاری در راه بازار

۳۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است خبرگزاری‌ها- موبایل ۱۲ دلاری یک گوشی هوشمند محسوب نمی‌شود و بدنه آن از جنس پلاستیک ساخته شده است.

چندی پیش «اندرو هوانگ» (Andrew Huang) با طرح پرسشی اعلام کرد که ارزان‌ترین تلفن‌همراه جهان با چه قیمتی می‌تواند ساخته شود و شرکت Mingtong Digital Mall در شهر شنزن چین در پاسخ به این سوال گفت که این محصول می‌تواند به قیمت ۱۲ دلار به تولید برسد.

به گزارش فارس به نقل از فوربز، پیش از این هم تلفن‌های همراه مختلفی با قیمت ارزان ساخته شود، اما هیچ کدام از آن‌ها تا این اندازه ارزان نبودند.

باید توجه داشت که این محصول ۱۲ دلاری یک گوشی هوشمند محسوب نمی‌شود و بدنه آن از جنس پلاستیک ساخته شده است. همچنین کاربران برای خرید آن نیازی به انعقاد قراردادهای مخابراتی دو ساله با شرکت‌های مخابراتی ندارند و این محصول را به صورت قفل شده دریافت نمی‌کنند.

هم‌اکنون مدل مفهومی این محصول را چینی‌ها طراحی کرده‌اند که البته باید گفت نشان دهنده نوآوری آن‌ها در این زمینه است و می‌تواند برای کاربران بسیار مفید باشد.

این محصول بر مبنای یک طرح آزاد و به‌واسطه نرم‌افزارهای متن‌باز ساخته می‌شود و هنوز مشخصات دقیق اولین تلفن‌همراه ۱۲ دلاری دنیا منتشر نشده است.

IT Iran
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ