تهران بیشترین و بوشهر کم ترین تلفات ناشی از سوءمصرف مواد مخدر را دارد

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در سال گذشته استان‌های تهران با ۷۳۵ فوتی، اصفهان با ۳۱۲ و خراسان رضوی با ۲۱۲ بیشترین و استان‌های بوشهر با ۱۳، ایلام و آذربایجان غربی هر کدام با ۱۷ و خراسان جنوبی با ۱۸ مورد کمترین تلفات ناشی از سوءمصرف مواد مخدر را داشته‌اند.

تهران بیشترین و بوشهر کم ترین تلفات ناشی از سوءمصرف مواد مخدر را دارد

به گزارش گروه سلامت ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری دانا(داناخبر)، در سال گذشته دو هزار و ۹۵۷ نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در کشور جان خود را از دست دادند که از این تعداد دو هزار و ۷۲۷ نفر مرد و ۲۳۰ نفر زن بودند. تعداد فوت شدگان ناشی از اعتیاد در سال ، سه هزار و ۵۶ نفر بود که دو هزار و ۸۵۷ از آنان مرد و ۱۹۹ نفر زن بودند.

بر اساس این گزارش آمار تلفات اعتیاد در سال ، سه هزار و ۵۶ نفر بود که این رقم با ۳٫۲ درصد کاهش به دو هزار و ۹۵۷ نفر در سال گذشته رسید.

در سال گذشته استان‌های تهران با ۷۳۵ فوتی، اصفهان با ۳۱۲ و خراسان رضوی با ۲۱۲ بیشترین و استان‌های بوشهر با ۱۳، ایلام و آذربایجان غربی هر کدام با ۱۷ و خراسان جنوبی با ۱۸ مورد کمترین تلفات ناشی از سوءمصرف مواد مخدر را داشته‌اند.

همچنین در سال ، بیشترین آمار تلفات اعتیاد با ۳۲۸ فوتی در آذر ماه و کمترین‌ آن با ۲۰۳ فوتی در خرداد ماه ثبت شده ‌است.

یادآور می شود روند نزولی مرگ ناشی از مصرف مواد مخدر که از سال ۱۳۸۶ در کشور آغاز شده در سال گذشته نیز ادامه یافت. میزان کاهش مرگ ناشی از مصرف مواد مخدر در سال ۱۳۹۰ در مقایسه با سال ۱۳۸۹ برابر با ۱٫۷ درصد، در سال نسبت به سال ۱۳۹۰، ۱۴٫۹ درصد و در سال گذشته نیز ۳٫۲ درصد بود.


خبرگزاری دانا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *