تهران کلکسیون انواع آلاینده هاست

۱۷م دیماه ،
ممتاز نیوز :  مشاور معاون شهردار در امور محیط زیست با تاکید بر وجود انواع آلاینده های هوا از جمله ذرات معلق، بنزن، آزبست و نیز بسیاری از آلاینده های پیدا و پنهان در این کلان شهر گفت: تهران به کلکسیون انواع آلاینده ها تبدیل شده است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مهر ؛ وحید نوروزی با بیان این که  برای ترسیم تصویر دقیق تری از این کلان شهر باید به تلمباری از قوانین اجرا نشده نیز اشاره کنیم که اگر اجرا می شدند، وضعیت تهران به این جا نمی رسیدگفت:با استناد به آمار سازمان بهداشت جهانی، خسارات اقتصادی آلودگی هوا بر اقتصاد کشورمان ۸ میلیارد دلار در سال است که یک فاجعه اقتصادی محسوب می گردد، در حالی که یکی از نمایندگان مجلس این رقم را ۱۸ میلیارد دلار اعلام کرده است.

نوروزی با اشاره به اظهارات نماینده وزارت بهداشت تصریح کرد: بر اساس گفته وی سال قبل ۴۴۶۰ شهروند تهرانی بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست دادند که این آمارها نشان می دهند خسارات مالی و جانی آلودگی هوای تهران بسیار جدی است.

مشاور زیست محیطی معاون شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: از سمپوزیوم آلودگی هوای تهران در سال ۱۳۵۳ که برای اولین بار در آن نسبت به آلودگی هوای این کلان شهر ابراز نگرانی شد، ۳۸ سال می گذرد و از آن سال تا به امروز متاسفانه وضعیت هوای تهران هر سال نگران کننده تر از سال قبل می گردد.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.