“تولید” ۲۶ میلیون تن دانه بندی و کنسانتره “سنگ آهن” در ۹ ماه امسال

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران:

شرکت های تحت پوشش ایمیدرو، در ۹ ماه امسال، بیش از ۲۶ میلیون تن سنگ آهن به صورت دانه بندی و کنسانتره تولید کردند.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال، ۹ شرکت بزرگ سنگ آهن (چادرملو، گل گهر، مرکزی، سنگان، سیرجان، خاورمیانه، جلال آباد، میشدوان و فلات مرکزی) ۲۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۵۸۳ تن سنگ آهن دانه بندی و کنسانتره تولید کردند که در مقایسه با مجموع تولید مشابه سال قبل (۲۴ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۳۲۹ تن)، افزایش ۷ درصدی نشان می دهد. 

از این میزان تولید، ۱۷ میلیون و ۹۲۸ هزار و ۷۰۹ تن «کنسانتره سنگ آهن» و ۸ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۸۷۴ تن «سنگ آهن دانه بندی» بود. 

در این مدت شرکت های چادرملو (با تولید ۹ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۶۴۲ تن)، گل گهر (با تولید۶ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۹۹۴ تن)، و مرکزی (با تولید ۵ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۷۹۴ تن)، به ترتیب بیشترین تولید کنندگان سنگ آهن دانه بندی و کنسانتره بودند. 

شرکت های تحت پوشش ایمیدرو در ماه آذر، ۲ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۴۴۳ تن سنگ آهن کنسانتره و دانه بندی تولید کردند که حاکی از افزایش حدود ۱۵ درصدی میزان تولید این محصولات نسبت به تولید مدت مشابه سال ۹۱ (۲ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۶۶۶ تن) است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *