توهین مجدد نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)

یک نشریه هزل نویس فرانسوی که در سال گذشته میلادی با انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز نسبت به پیامبر اسلام (ص)، خشم مسلمانان این کشور را برانگیخته بود، مجددا در اقدامی گستاخانه تصاویر توهین‌آمیز جدیدی علیه پیامبر اسلام (ص) منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی‌.بی‌.اس، این اقدام هفته‌نامه فرانسوی “شارلی هبدو” در حالی که همچنان آتش اعتراضات در جهان اسلام نسبت به پخش فیلم توهین‌آمیز نسبت به پیامبر اسلام (ص) بر روی اینترنت، شعله‌ور است، می‌تواند هرچه بیشتر خشم مسلمانان را برنگیزد به ویژه آنکه دفتر این نشریه سال گذشته میلادی نیز پس از انتشار تصاویر توهین‌آمیز هدف حمله قرار گرفت.

وب‌سایت متعلق به نشریه “شارلی هبدو” امروز (چهارشنبه) به دنبال این اقدام زشت، با موجی از پیام‌های مسلمانان در محکومیت و پاسخ به آن رو به رو شد.

ماه نوامبر سال گذشته میلادی نیز این نشریه با انتشار تصاویر توهین‌آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) خشم جامعه مسلمانان فرانسه را برانگیخت و دفتر این نشریه متعاقب آن هدف حمله با بمب‌های آتش‌زا قرار گرفت.

ژان مارک آیرو، نخست وزیر فرانسه به دنبال این اقدام اظهار داشت: “هر کس که به سبب این کاریکاتورها به وی توهین شده می‌تواند برای شکایت به دادگاه‌ مراجعه کند!”

این در حالی است که وی با وجود مخالفت با هرگونه افراط گری، بر سنت آزادی بیان در فرانسه تاکید کرده است.

وی در مصاحبه‌ای به رادیو آر.تی.ال فرانسه گفت: “ما در کشوری زندگی می‌کنیم که در آن آزادی بیان از جمله آزادی کشیدن کاریکاتور تضمین شده است.”

وی با وجود این گفت: “با درخواست تظاهرات در شهر پاریس علیه فیلم توهین‌آمیز نسبت به پیامبر اسلام (ص) موافقت نخواهد شد.”

به دنبال اقدام نشریه “شارلی هبدو”، رهبران سیاسی و مذهبی از رسانه‌ها خواستند مسئولانه عمل کرده و از شعله‌ور کردن وضعیت فعلی اجتناب کنند.

در پی این اقدام هفته‌نامه فرانسوی، دولت این کشور اعلام کرد که سفارتخانه و مدارس خود را روز جمعه در بیست کشور تعطیل می‌کند.

انتهای پیام


ایسنا

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.