تیزهوشی مرد همسایه دست ماموران قلابی را رو کرد

به گزارش خبرنگار مهر، هشتم بهمن ماه سال گذشته ماموران کلانتری ۱۲۹ جامی در جریان وقوع سرقت به عنف از داخل خانه ای در خیابان حسن آباد قرار گرفتند که بلافاصله با حضور در محل، یک نفر از سارقان به نام مهدی  ۳۳ سال دستگیر و به کلانتری انتقال داده شد.

شاکی در شکایتش گفت: چهار نفر در حالی که به همراه خود اسلحه ، بی سیم و دستبند داشتند ، ابتدا به عنوان مامور مرا به داخل خانه برده و پس از بستن دست و پا و دهانم اقدام به سرقت دهها گوشی تلفن همراه و تعداد ۱۸ فقره چک و طلاهای همسرم کردند.

یکی از همسایگان مالباخته که از طبقه دوم ساختمان محل سکونت خود شاهد صحنه بود و بلافاصله از طریق شماره تلفن ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع داده بود نیز به ماموران گفت:مقابل پنجره ایستاده بودم که ناگهان متوجه ورود چهار نفر به داخل حیات خانه همسایه ام شدم . ناگهان پس از ورود این افراد به داخل خانه ، آنها به سمتش حمله ور شده و شروع به بستن دست و پای وی کردند.تصمیم گرفتم تا موضوع را از طریق ۱۱۰ به پلیس اطلاع بدهم که پس از دقایقی ماموران در محل حاضر و موفق به دستگیری یکی از آنها شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته که در زمینه خرید و فروش گوشی تلفن همراه در خیابان جمهوری فعالیت دارد ، پس از حضور در اداره پنجم در خصوص زمان سرقت به کارآگاهان گفت:در حالیکه همسرم در خانه حضور نداشت ، در مقابل در ایستاده بودم که ناگهان چهار نفر در حالیکه اسلحه ، بی سیم و دستبند به همراه داشتند ابتدا خود را به عنوان مامور معرفی کرده و از من خواستند تا برای جواب دادن به چند سؤال ، به داخل حیات خانه برویم . به محض ورود به داخل حیات خانه یکی از آنها در را بست و سه نفر دیگر نیز به سمت من حمله ور شده و دست و پا و دهانم را با چسب بسته و پس از آن به سرعت وارد خانه شده و اقدام به سرقت دهها گوشی تلفن همراه و همچنین ۱۸ فقره چک بانکی و یک رشته گردنبند و دستبند طلای متعلق به همسرم کردند .

 با آغاز تحقیقات از متهم دستگیر شده به نام مهدی ، وی که چاره ای جز اعتراف و معرفی دیگر همدستان خود نداشت ،
به ناچار لب به اعتراف گشود و همدستان خود به اسامی “مهدی . الف” ، “محمد . ق” ، “سیامک ـ مهرداد و رامین . ب” که هر سه نفر با یکدیگر پسر عمو هستند و “عرفان . م” را به کارآگاهان معرفی کرد.

متهم در ادامه اعترافات خود در خصوص سرقت نیز به کارآگاهان گفت:با سه دستگاه خودرو پراید ، سمند و پژو ۲۰۶ و به پیشنهاد عرفان بچه محلمان که مالباخته را از قبل می شناخت ، تصمیم به سرقت گرفتیم . در روز سرقت ، من به همراه مهدی، محمد و سیامک در حالیکه به همراه خود یک قبضه اسلحه تقلبی، یک رشته دستبند و یک عدد بی سیم در اختیار داشتیم  تحت عنوان مامور به در خانه مالباخته رفته و عرفان نیز به همراه مهرداد و رامین در داخل ماشین ها منتظر ماندند . پس از معرفی خود به عنوان مأمور ، به بهانه جواب دادن به چند سوال از مالباخته خواستیم تا وارد حیات شود.
پس از سرقت در حال خروج از خانه بودیم که ناگهان گشت کلانتری در محل حاضر شد و برای همین به سرعت سوار ماشین ها شدیم تا از محل فرار کنیم که ماشین پراید من روشن نشد و من دستگیر شدم و مابقی همدستانم به همراه اموال سرقت شدهمتواری شدند.

با شناسایی دو خودرو ۲۰۶ و سمند متعلق به همدستان پسر سارق، دستور توقیف خودروها در سیستم جامع پلیس ثبت و همزمان کارآگاهان با شناسایی محل های تردد متهمان در منطقه ۱۳ آبان ، به این محل رفته و در هجدهم بهمن ماه سال گذشته موفق به دستگیری یکی دیگر از متهمان به هویت “محمد ۲۱ ساله‌شدند، اما در ادامه تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که سایر متهمان از محل های سکونت خود متواری شده اند.

در شرایطی که انجام اقدامات پلیسی برایشناسایی مخفیگاه های جدید متهمان در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود، مأموران گشت کلانتری ۱۵۰ تهرانسر در مورخه نهم فروردین ماه موفق به شناسایی خودرو ۲۰۶ متعلق به متهمان و دستگیری سرنشین خودرو شدند.

با آغاز تحقیقات از سرنشین خودرو ۲۰۶، وی در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت که خودرو را به صورت قولنامه ای خریداری کرده است ؛ بلافاصله با شناسایی محل فروش خودرو در یکی از نمایشگاه های خودرو واقع در منطقه تهرانسر ،کارآگاهان در تحقیقات از این محل متوجه شدند که یکی از سارقان تحت تعقیب به نام”مهدی . الف” با مراجعه به نمایشگاه خودرو ، اقدام به فروش خودروی شخصی خود کرده است .

با توجه به اطلاعات بدست آمده ازمهدی کارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد متهم در منطقه تهرانسر شده و در بیست و یکم فروردین ماه وی را دستگیر کردند.

بلافاصله با دستگیری مهدی، مخفیگاه دیگر عضو گروه سارقان به هویت رامین در خانه مادر بزرگش واقع در شهرری شناسایی و او نیز بیست و نهم فروردین دستگیر شد .

با دستگیری متهم، وی در اعترافات خود مخفیگاه پسرعموی خود به هویت مهردادرا به کارآگاهان معرفی و این متهم نیز در همان تاریخ۲۹به همراه یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ در اتوبان نیایش دستگیر شد.

با دستگیری مهرداد ، مخفیگاه عرفان نیز در منطقه شهرآرا شناسایی و او نیز روز بعددستگیر شد که پس از انتقال به اداره پنجم ، بلافاصله از سوی مالباخته به عنوان یکی از افرادی که تا چندی پیش در زمینه خرید و فروش گوشی تلفن همراه در خیابان جمهوری فعالیت داشته است ، مورد شناسایی قرار گرفت .

با دستگیری تمامی اعضای گروه ، سیامک نیز که از دستگیری تمامی اعضای گروه اطلاع پیدا کرده بود و اطمینان داشت که کارآگاهان تمامی مخفیگاه های وی را شناسایی کرده و او نیز به زودی دستگیر خواهد شد ۳۱ فروردین ماه به اداره پنجم پلیس آگاهی مراجعه و خود را تسلیم کارآگاهان کرد .

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند – معاون مبارزه با جرایم خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ- در ادامه اعلام این خبر گفت : با شناسایی و دستگیری تمامی اعضای این گروه از سارقان ، علاوه بر کشف ۱۸ فقره چک و همچنین طلا و جواهرات مالباخته ، کارآگاهان با شناسایی خریدار گوشی های تلفن همراه مسروقه موفق به کشف تمامی این اموال مسروقه شدند.

وی افزود: در ادامه تحقیقات علاوه بر کشف یک قبضه اسلحه کمری تقلبی ، یک رشته دستبند و یک دستگاه بی سیم نیز از متهمان کشف شد .
 

MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ