حذف رشته‌های بدون ظرفیت در دانشگاه علمی کاربردی

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام کرد که رشته های بدون ظرفیت در این دانشگاه حذف یا در قالبهای دیگری از آنان برای پذیرش دانشجو استفاده می شود.

رجبعلی برزویی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: این رشته ها در جامعه ظرفیت نداشتند بنابراین حذف شدند یا تبدیل به رشته های دیگری شدند.

به گفته وی مراکز آموزشی علمی کاربردی در کشور نیاز محور و شغل محور هستند و وقتی احساس کنند در برخی رشته ها متقاضی وجود ندارد اعلام می کنند که این رشته ها را از حوزه فعالیت خارج و رشته های دیگری که متقاضی بیشتری دارند، جایگزین شوند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه این دانشگاه کاملاً بر عکس دانشگاههای دولتی عمل و رشته ها و ظرفیتهایشان را با دقت رصد می کند، ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی در زمینه ظرفیت رشته ها کاملاً حساب شده پیش می رود و تک تک رشته ها و ظرفیتها را بررسی می کند.

برزویی در ادامه اعلام کرد که این رشته ها در دو مقطع کاردانی و کارشناسی حذف شده که تعدادشان نزدیک به ۲۵ رشته است اما از سوی دیگر در همین دو مقطع ۲۰۰ رشته جدید ایجاد شد.

وی در این باره به ذکر مثالی پرداخت و گفت: رشته های برنج و گندم حذف و دیگر ما رشته ای به اسم کاردانی برنج نداریم اما همین رشته برنج را در قالب دیگری تغییر دادیم یا به عنوان مثال رشته گوشت را که متقاضی نداشت در قالب دیگری تحت عنوان فراورده های گوشتهای صنعتی پذیرش کردیم که مخاطب زیادی دارد.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *