حرکات ورزشی مفید در آب برای کودکان

استخرها یکی از بهترین مکان هایی هستند که کودکان شما در طول تابستان می توانند در آنها به نرمش و تمرین بپردازند. آنها عاشق شنا کردن هستند و از یک ورزش درست و حسابی بدشان نخواهد آمد. در استخر می توانید به ورزش هایی بپردازید که هم برای قلب مفید هستند و هم تمامی عضلات بدن را همزمان به کار می گیرند. نکته مثبت ورزش در استخر این است که آب از ایجاد کشش عضلانی که در ورزش های بیرون آب رخ می دهد جلوگیری می کند.

۱.شنای طول/عرض زمان دار

زمان بگیرید و به کودکتان اجازه بدهید یک دور طول/عرض استخر را شنا کند. شنا از مفیدترین ورزش های آبی برای قلب و عروق است. ممکن است شنای زمان دار برای کودکان چندان جالب نباشد، ولی اگر آن را به شکل یک مسابقه دربیاورید می توانید آن ها را کاملاً جذب کنید. می توانید زمان هر روز را با روز قبل مقایسه کنید و ببینید که آیا پیشرفتی داشته است یا نه. این کار را به مدت یک هفته انجام دهید و سپس آن را به دو دور افزایش دهید. می توانید هر هفته یک دور به تعداد بیفزایید. اگر بیش از یک کودک دارید می توانید بین آنها مسابقه بگذارید و ببینید کدامیک ۵ دور را سریع تر به پایان می رساند. همچنین می توانید از یک کرنومتر استفاده کنید.

۲.مسابقه ی شکار

برای تدارک ورزش های آبی بین بچه ها خلاق باشید و یک مسابقه ی شکار در استخر برگزار کنید. اسباب بازی های بسیاری هستند که روی آب شناور می مانند و بعضی ها نیز در آب فرو می روند. بدون اینکه کودکتان متوجه شود ۱۰ اسباب بازی را در استخر بیندازید و سپس به او بگویید که آن ها را یکی یکی جمع کند و تلاش او را برای جمع کردن اسباب بازی ها تماشا کنید. با این کار هم ورزش خوبی می کند و هم از این کار لذت می برد. می توانید این بازی را برای حدود نیم ساعت ادامه بدهید.

۳.بسکتبال یا والیبال

یک تور بسکتبال مخصوص استخر بخرید و بسکتبال آبی بازی کنید. انجام هر ورزشی در آب یک تمرین بسیار مفید است. می توانید تمرین پرتاب کنید و بعد با شنا توپ را دوباره بگیرید و یا چند نفری مسابقه برگزار کنید. اگر می خواهید مسابقه بدهید به دو تور نیاز خواهید داشت. هر تیمی که امتیاز بیشتری کسب کند برنده است. اگر به مدت ۳۰ دقیقه این ورزش را انجام دهید برای یک روزتان کافی خواهد بود.

اگر به بسکتبال علاقه ندارید می توانید والیبال هم بازی کنید. به یک تور یا یک خط مجازی برای جدا کردن زمین ها و بازیکنان احتیاج دارید. هر تیمی باید توپ را به سمت تیم دیگر بیندازد و اگر کسی از تیم مقابل موفق به بازگرداندن توپ نشود یک امتیاز محسوب می شود. اگر توپ را به بیرون استخر بیندازید امتیازی نخواهد داشت. تیمی که بعد از ۳۰ دقیقه امتیاز بیشتری کسب کرده باشد برنده ی بازی خواهد بود.

۴.مسابقه های چندمرحله ای

می توانید در استخر با مسابقه های چند قسمتی یک ورزش مفرح ایجاد کنید. به کودکان یاد بدهید که توی استخر بپرند، چند حلقه را جمع کنند، از وسط تیوب شیرجه بزنند و از میان پاهایتان شنا کنند. اولین نفری که تمام این مراحل را پشت سر بگذارد و به انتهای دیگر استخر برسد برنده است.

نوع دیگری از ورزش های آبی می تواند انداختن آدمک بادی داخل استخر باشد تا ببینید کدامیک از بچه ها سریعتر می تواند آدمک را نجات بدهد و از تمام موانع عبور کند. حتی می توانید از بچه ها بخواهید روی یک قایق بادی چند متر شنا کنند. مسابقه های چند مرحله ای بسیاری هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. کافی است به اطراف نگاه کنید و از اشیائی که دارید استفاده کنید.

The post حرکات ورزشی مفید در آب برای کودکان appeared first on سایت سرگرمی و تفریحی ایران ناز.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *