حریق زنجیره‌ای چند خودرو در تهران

۰۵ تیرماه ۱۳،

 حریق زنجیره‌ای چند خودرو در تهران

حریق زنجیره‌ای چند خودرو در تهران

ممتازنیوز: تعدادی خودروی سواری و موتورسیکلت بامداد امروز در مرکز پایتخت به سبب نامعلومی طعمه حریق شد.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در تشریح جزئیات این خبر گفت: وقوع خبر حریق چند خودرو در ساعت ۴:۰۲ بامداد روز چهارشنبه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه سه را به محل اتفاق واقع در خیابان امیرکبیر، کوچه جاویدی اعزام کردند.
وی افزود: آتش‌نشانان پس از حضور در محل ملاحظه کردند که دو دستگاه موتورسیکلت که در محل پارک شده بود، کاملا شعله‌ور شده و شعله‌های آتش آن به دو دستگاه خودروی سواری پراید نیز که در مجاورت آنها قرار داشت، سرایت کرده است.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از پرایدها از قسمت موتور کاملا شعله‌ور شده بود، افزود: پراید دیگر نیز از قسمت صندوق‌عقب دچار حریق شده بود که شعله‌های آتش در حال سرایت به بدنه و باک خودرو بود.
ملکی ادامه‌داد: آتش‌نشانان اقدام به ایمن‌سازی محل و اطفای حریق کرده و در ساعت ۴:۳۶ به عملیات خود خاتمه دادند.
به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، این اتفاق مورد مصدوم یا فوتی نداشت.
وی بررسی سبب تامه وقوع این حریق را منوط به بررسی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی پایتخت دانست.
به گزارش ایسنا، تعدادی از شاهدان و ساکنان محل در اظهارات خود مدعی شدند که هنگام وقوع اتفاق چند تن را حین فرار از محل ملاحظه کردند. همچنین عوامل انتظامی نیز به منظور بررسی سبب اتفاق و این که آیا حریق عمدی بوده یا خیر، در محل حاضر شده و مشغول بررسی می باشند.
تصادفات دیروز جان ۱۴ ایرانی را گرفت
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی با تشریح حوادث روز قبل از کشته شدن ۱۴ نفر و مصدوم شدن ۸ نفر دیگر در حوادث رانندگی روز قبل خبر داد.
سرهنگ رضا سلبی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد: ساعت ۲:۳۰ بامداد روز قبل بر اثر واژگونی یک‌دستگاه پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۲۰ جاده اصلی جکیگور – ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان ۳ نفر جان خود را از دست دادند و ۲ نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه سبب این تصادف را تخطی از سرعت مطمئنه اعلام کردند.
سرهنگ سلبی گفت: ساعت ۱۱:۱۰ روز قبل نیز بر اثر برخورد بین دو دستگاه سواری پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۸۴ جاده زابل- زاهدان در استان سیستان و بلوچستان ۵ نفر جان خود را از دست دادند و ۴ نفر مجروح شدند که بر اثر برخورد هردو خودرو دچار حریق شده‌اند و کارشناسان پلیس راه سبب این تصادف را عدم توانایی در کنترل وسیله ناشی از خستگی و خواب آلودگی از جانب یکی از راننده های پژو ۴۰۵ اعلام کردند.
وی گفت: ساعت ۱۴:۲۰ روز قبل نیز بر اثر برخورد یک‌دستگاه تریلی ماک با یک‌ کمپرسی بنز و یک‌ پراید در کیلومتر ۶ جاده سنقر کرمانشاه، ۳ نفر کشته و ۲ نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه سبب این تصادف را تجاوز به چپ راننده تریلی ماک اعلام کردند.
سرهنگ سلبی اعلام کرد: ساعت ۲۱:۳۰ شب قبل بر اثر برخورد یک‌دستگاه تریلی ولوو با ۳ نفر عابر پیاده در کیلومتر ۴ جاده گرمسار به سمنان نیز ۳ نفر عابر پیاده کشته شدند که کارشناسان پلیس راه سبب این تصادف را بی‌توجهی به جلو از جانب راننده تریلی ولوو اعلام کردند.
وی افزود: با بررسی تصادفات روز قبل مهمترین علل حوادث رانندگی، عدم توجه به جلو ۳۳٫۱ درصد، تخطی از سرعت مطمئنه ۱۸٫۹ درصد، انحراف به چپ ۲۲ درصد، عدم رعایت حق تقدم ۱۲٫۲ درصد و خستگی و خواب آلودگی ۵٫۵ درصد بوده است و همچنین ۲۹ درصد از این تصادفات به واژگونی خودروها مربوط بود و ۷ درصد آن نیز به برخورد با عابران پیاده مرتبط بوده است.


پرشین خودرو | RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *