حضورصادر‌کنندگان نفتی در اتاق مبادله ارزی

۱۸م دیماه ،

بینا- رییس اتحادیه صادر‌کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی از شیوه متفاوت حضور صادر‌کنندگان فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در اتاق مبادله ارزی خبر داد و گفت: دولت نیز با شیوه‌های متفاوت عرضه‌ی ارز صادر‌کنندگان فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در اتاق مبادله ارزی موافقت کرده است.
به گزارش بینا، حسن خسروجردی، به ایسنا با تاکید بر این‌که دولت پذیرفته است بخش خصوصی صادر‌کننده فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی به جای عرضه ارز حاصل از صادرات محل مصرف ارز را به اتاق مبادله اعلام کند، تاکید کرد که براین اساس بخش خصوصی صادر‌کننده فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی وارد اتاق مبادله ارزی شده است.
وی با اشاره به این‌که اتحادیه صادر‌کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی برای حضور در اتاق مبادله ارزی اعلام آمادگی کرده است و مشکلی در این زمینه ندارد، گفت: براساس پیشنهاد دولت، بخش خصوصی صادر‌کننده فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در صورت تهاتر دیگر نیازی ندارد که ارز خود را در اتاق مبادله ارزی عرضه کند. البته در صورت تهاتر صادر‌کننده باید به اتاق اعلام کند که تهاتر صورت گرفته با چه کالایی و با چه میزانی انجام پذیرفته است.
رییس اتحادیه صادر‌کنندگان فرآورده‌های نفتی گاز و پتروشیمی هم‌چنین افزود: این بخش خصوصی هم‌چنین در صورت واردات مواد اولیه مورد نیاز خود با ارز حاصل از صادرات فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی نیز نیازی ندارد که ارز خود را وارد اتاق مبادله‌ی ارزی کند، اما در این زمینه نیز بخش خصوصی متعهد است واردات مواد اولیه و ارز اختصاص‌یافته به آن را در اتاق مبادله ارزی ثبت کند.
خسروجردی با اعلام این‌که طبق پیشنهاد دولت اگر بخش خصوصی صادر‌کننده فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی برنامه‌ای برای ارز حاصل از صادرات محصولات ندارد باید این موضوع را به اتاق مبادله اعلام کند، توضیح داد: در این حالت بخش خصوصی با اعلام این‌که چه مقدار ارز در کدام کشور دارد خواهان معرفی متقاضی برای ارز مورد نظر براساس نرخ توافقی می‌شود.
وی تاکید کرد که اعضای این اتحادیه وارد اتاق مبادله ارزی شده‌اند؛ البته این حضور به این شکل نیست که این بخش یک میز جداگانه در اتاق مبادله داشته باشد بلکه این حضور به شکل ثبت نوع مصرف ارز حاصل از صادرات فرآورده‌های و پتروشیمی است.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ