خداحافظی بنزین اکتان۸۷ با جایگاه‌ها

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 خداحافظی بنزین اکتان87 با جایگاه‌ها

خداحافظی بنزین اکتان۸۷ با جایگاه‌ها

پرشین خودرو: معاون وزیر نفت با اشاره به توزیع روزانه ۸ میلیون لیتر بنزین یورو۴ در جایگاه‌های تهران و کرج، اعلام کرد: همزمان با فرا رسیدن نوروز کل عرضه بنزین یورو ۴ در جایگاه‌های سوخت تهران با استاندارد یورو چهار خواهد بود.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از مهر، عباس کاظمی، درباره آخرین وضعیت عرضه بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در سطح جایگاه های سوخت کلانشهرهای کشور، گفت: هم اکنون عرضه بنزین یورو چهار در برخی از جایگاه های تهران، کرج و اراک آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه تا پایان اسفند ماه سالجاری کل عرضه بنزین در سطح جایگاه های سوخت تهران و کرج با استاندارد یورو چهار انجام خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر به طور متوسط روزانه حدود ۷٫۵ تا ۸ میلیون لیتر بنزین یورو چهار در سطح تهران و کرج عرضه می شود.
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه برای ایام نوروز بنزین یورو ۴ به صورت گسترده عرضه خواهد شد، بیان کرد: هم اکنون تدابیر لازم برای عرضه گسترده بنزین یورو چهار در دستور کار شرکت ملی پالایش و پخش نفتی قرار گرفته است.
این عضو هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، خاطرنشان کرد: عرضه بنزین پاک در ٧٠ درصد از جایگاه های شهر تهران در حال انجام است و به زودی بر میزان تولید و عرضه این سوخت پاک افزوده خواهد شد.
شاهرخ خسروانی معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اواسط دی ماه از توزیع بنزین یورو ۴ در نیمی از جایگاه‌های تهران و کرج خبر داده بود اما در جدیدترین اظهارنظر خود در اوایل بهمن ماه از افزایش عرضه بنزین یورو چهار در این دو کلانشهر تا بهار سال آینده وعده داده بود.
این مقام مسئول همچنین سه شهر اهواز، مشهد و شیراز را نیز از دیگر شهرهایی نام برد که بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان خرداد ماه سال آینده تحت پوشش حداکثری توزیع بنزین پاک قرار خواهند گرفت.
هم اکنون بنزین با دو عدد اکتان ۸۷ و ۹۰ در قالب بنزین معمولی و سوپر در جایگاه‌ها عرضه می شود که افزایش عدد اکتان و درجه آرام سوزی بنزین یکی از سیاست‌های در دست اجرای وزارت نفت است.
از این رو با توزیع بنزین یورو چهار عدد اکتان کل بنزین عرضه شده در سطح کشور به بالای ۹۰ افزایش می‌یابد که افزایش درجه آرام سوزی بنزین علاوه بر کاهش مصرف منجر به ارتقای راندمان احتراق سوخت در موتور خودروها خواهد شد.
کاهش میزان گوگرد به کمتر از ۴۰ پی.پی.ام و حذف برخی از مواد آلاینده از ترکیب بنزین دومین ویژگی تولید این فرآورده نفتی در پالایشگاه‌های موجود نفت است، بر این اساس آروماتیک‌ها و بنزن به عنوان فرآورده‌های شیمیایی از ترکیب بنزین به طور کامل حذف خواهد شد.
علاوه بر ترکیبات حلقوی همچون آروماتیک‌ها، حذف MTBE هم از ترکیب بنزین تولیدی پالایشگاه‌ها در دستور کار شرکت ملی پالایش و پخش نفتی قرار گرفته است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *