دانش‌آموز نخبه سمنانی در رود بشار غرق شد

رئیس جمعیت هلال‌احمر دنا از جان باختن جوانی در رودخانه بشار در شهر پاتاوه خبر داد.

به گزارش بی باک به نقل از فارس، مسعود وکیلی در دنا از جان باختن جوانی ۱۸ ساله در رودخانه بشار در جاده یاسوج پاتاوه خبر داد و گفت: این جوان به نام بلال عرب اسدی از نخبگان دانش‌آموزی استان سمنان بود که در همایش نخبگان یاسوج حضور داشت.

رئیس جمعیت هلال‌احمر دنا عنوان کرد: به جمعیت هلال‌احمر اطلاع داده شد که جوانی در رودخانه بشار حوالی شهر پاتاوه غرق شده که بلافاصله نیروهای هلال‌احمر به محل اعزام ولی متأسفانه این جوان از قبل دچار خفگی و مسدود شدن راه‌های تنفسی شده و فوت شده بود.

وی علت غرق شدن این جوان را افتادن مربی آن‌ها در آب بیان کرد و افزود: در هنگام برگشتن این گروه بین راه جهت استراحت به کنار رودخانه مراجعه و مربی آن‌ها در آب می‌افتد که چند نفر جهت نجات این مربی به آب می‌زنند ولی متاسفانه این دانش‌آموز نخبه به علت نداشتن فن شنا حدود ۱۰۰ متر در آب کشیده می‌شود.

وکیلی سهل‌انگاری این گروه را باعث جان باختن این دانش‌آموز عنوان کرد و گفت: این گروه به علت دیر رساندن این جوان و خبر نکردن نیروهای امدادی در وقت مقرر و وارد نبودن عمل احیاء نتوانستند به این جوان کمک کنند.

وی عنوان داشت: این جوان که جزو نخبگان بود به علت عمق زیاد آب و عدم مهارت در شنا جان خود را از دست داد.

وکیلی با تأکید بر لزوم یادگیری مهارت‌های شنا قبل از وارد شدن به آب‌های روان یادآور شد: هیچ کس نباید هنگام غرق شدن فردی در رودخانه‌های خروشان وارد آب شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز حادثه نیز بدون هماهنگی با نیروهای امدادی نباید اقدامی در راستای نجات فرد غرق ‌شده صورت گیرد زیرا غریق نجات بودن نیاز به تخصص و تجهیزات دارد.


ممتازنیوز/momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
1
  1. علیار:

    متا سفانه نبود نیروی امدادی و امکانات در پاتاوه سبب مرگ این جوان شده است

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.