دستیابی به امیدی جدید در درمان بیماری ام اس

۱۵ام بهمن ،

استفاده از دارویی جدید می‌تواند به درمان بیماری ام اس و آلزایمر کمک کند.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از نشریه نئوروساینس محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون با انجام تحقیقات خود دریافتند که پروتئین Klotho‌ نقش مهمی در سلامت ماده عایقی به نام غلاف میلین که سبب انتقال سریع اطلاعات در مغز به دیگر بخش‌های بدن می‌شود، دارد.

براساس این گزارش محققان ضمن بیان این که در بیماری ام‌اس، غلاف میلین توسط سیستم ایمنی بدن مورد حمله قرار می‌گیرد و ممکن است توسط سلول‌های تولیدکننده میلین به طور کامل بازسای نشود افزودند: پروتئین Klotho‌ که در مایع مغزی نخاعی یافت می‌شود می‌تواند با ایجاد پروتئین‌های مورد نیاز برای تولید میلین سالم، سلول‌های تولیدکننده میلین را تقویت کند.

به گفته محققان پروتئین Klotho  می‌تواند به ایجاد درمانی جدید برای بیماری ام اس وسایر بیماری‌های مرتبط با ماده سفید مغزی از جمله آلزایمر کمک کند.

گفتنی است علائم بیماری ام اس در اشخاص جوان به ویژه زنان جوان بیشتر ملاحظه می‌شود./ح


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. آرش گفت:

    منم با فاطمه خانم موافقم
    من هروقت غذاهای با طبع سرد مصرف میکنم بیاریم شدیدتر میشه

  2. فاطمه طوبایی گفت:

    به نظرمن دردرمان ام اس فعلاهیچ درما قطعی برای مابیماران گفته اندوجودنداردواقعامانده ایم چه کارکنیم ازایندرد واقعابی درمان نجات پیداکنیم اصلا به نظرمن ام اس سرطان دوم است ولی به نظرمن که مدت هفده سال است که دچاراین بیماری شده ام رژیم غذایی واقعاموثر است درصورتی که طبع غذاها رابشناسد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ