«دلار» اجاره بها می‌دهند

جام جم آنلاین: در برخی مناطق شمالی شهر تهران، اجاره خانه تنها در ازای پرداخت دلار امکان‌پذیر است و مالکان آنها رغبتی به دیافت پول ملی کشورشان ندارند.

بر اساس تحقیقات میدانی مشخص شد در بسیاری از مناطق شمالی شهر تهران مالکان تنها در ازای پرداخت دلار املاک خود را اجاره می‌دهند.

پیش از این نیز مالکانی که خود در خارج از کشور زندگی می‌کردند، املاکشان را در تهران به دلار اجاره می‌دادند و یا بسیاری دیگر نیز برای اجاره خانه‌های خود به افراد خارجی ساکن در ایران، دلار دریافت‌ می‌کردند.

 اما این روزها با بالا گرفتن تب دلار و نوسان ارزی شدید در این برهه زمانی حتی مالکانی که در ایران اقامت دارند، چشمشان به دلار روشن شده است .

در مناطقی مانند بلوار آفریقا، لویزان، فرمانیه، زعفرانیه، عباس آباد، کامرانیه، نیاوران و چندین منطقه دیگر تهران هم اکنون بسیاری از املاک مسکونی، اداری و تجاری به دلار اجاره داده می‌شوند.

جالب است که مورد‌های مسکونی برای اجاره آنچنان که در نگاه اول پیداست، خانه‌های آنچنانی و دوبلکس و بزرگ نیستند؛ یک سوئیت ۳۵ متری در بلوار آفریقا اخیرا بدون دریافت پول پیش و با اجاره ماهانه ۵۰۰ دلار به مستأجر واگذار شده است.

پایین بودن ارزش پول ملی در یک کشور گویا در نخستین خوان، از نگاه مردمان آن ملت می‌افتد.(سایت تولید ایرانی)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *