راهکار قطع پیامک‎های تبلیغاتی

۳۱فروردین۱۳،

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات، نحوه قطع پیامک‌های تبلیغاتی را تشریح کرد. خبرگزاری فارس: راهکار قطع پیامک‎های تبلیغاتی

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران  به نقل از واحد مرکزی خبر، رضوانی با بیان اینکه منعی برای آن نیست، افزود: اشخاصی که این پیامک های تبلیغاتی را نمی خواهند، می توانند تقاضای لغو آن را بدهند.

وی دربارهٔ اینکه قرار بود مشترکانی که این پیامک های تبلیغاتی را می خواهند به اپراتور اعلام کنند و اصل بر نفرستادن این پیامک ها برای مشترکان است ، گفت: در یک مرحله اشخاصی که این پیامک ها را نمی خواهند، اعلام کردند که حدود ۱۰ درصد و معادل سه میلیون شماره بود که حتی بعدها همین عدد هم کاهش یافت و بعضی دوباره متقاضی شدند.

رضوانی با اشاره به اینکه اپراتور باید ساز و کارش را طوری پیش بینی می کرد که برای مردم راحت باشد، گفت: سامانه ای طراحی کردند که بازدید کردیم و اگر مشترک عدد یک را به شماره ۸۹۹۹ ارسال کند، تا ۲۴ ساعت بعد قطع می گردد.

وی افزود: قرار شد این سامانه در ۱۰ تا ۱۵ روز آینده هم به صورت برخط شود و به محض اعلام مشترک، این پیامک های تبلیغاتی قطع خواهد شد.

رضوانی گفت: تقاضای ما این بود که فقط پیامک های تبلیغاتی قطع شود اما پیامک های خدماتی همچنان ارسال شود.

وی افزود: این سامانه طوری طراحی شده است که مواردی که مشترکان خود تقاضا کرده اند از جمله بانک ها، سایر مؤسسات و مدارس قطع نمی شود.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات گفت: اگر مشترکان عدد یک را به ۸۹۹۹ ارسال کردند و پیامک های تبلیغاتی قطع نشد، در صورت اعلام، پیگیری می کنیم.

وی دربارهٔ تعرفه مکالمات تلفن همراه و ثابت نیز گفت: تعرفه ها هیچ تغییری نکرده است و مصوبه ای در این خصوص از هیچ مرجعی نداریم.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *