رشد ۲۹ درصدی صادرات غیرنفتی کشور

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ شنبه ۱۳م آبان ۹۱،

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران صادرات غیرنفتی را نیازمند فرهنگ‌سازی و عزم ملی دانست و گفت: روز ملی صادرات فرصت ارزشمندی است تا مباحث حوزه صادرات بار دیگر مورد توجه مردم و مسوولان قرار گیرد و برگزاری این روز به عنوان یک حرکت ملی تاثیر بسزایی در ارتقای کمی و کیفی صادرات کشورمان خواهد داشت.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، حمید صافدل در جمع فعالان اقتصادی هرمزگان گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی کشور در سال ۱۳۹۰ به رقم ۴۳،۸ میلیارد دلار رسید که ۲۹ درصد رشد را نسبت به سال پیش از آن نشان می‌دهد، در شش ماهه اول سال جاری این امر از مرز ۲۱ میلیارد دلار گذشت.

وی خاطرنشان نمود: نهضت افزایش میزان صادرات که همزمان با برنامه پنجم توسعه آغاز شد، تاکنون نتیجه بسیاری دربر داشته و با شادمانی نظاره گر نتیجه پربار ان هستیم.

صادفل صادرات غیر نفتی را نیازمند فرهنگ‌سازی و عزم ملی دانست و اظهار نمود: روز ملی صادرات فرصت ارزشمندی است تا مباحث حوزه صادرات بار دیگر مورد توجه مردم و مسوولان قرار گیرد و برگزاری این روز به عنوان یک حرکت ملی تاثیر بسزایی در ارتقای کمی و کیفی صادرات کشورمان خواهد داشت.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: ارتقای صادرات غیرنفتی با تعامل میان مسوولان و صادرکنندگان و ارائه نقطه نظرات صادرکنندگان به وجود می‌آید.

وی با اشاره به اهمیت صادرات غیرنفتی خاطرنشان نمود: افزایش صادرات غیرنفتی به افزایش تولید و در نهایت افزایش تقاضا برای نیروی کار، ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری منجر خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت همچنین با اشاره به صادرات غیرنفتی کشورمان در شش ماهه ابتدای سال جاری افزود: با وجود شرایط بین‌المللی صادرات شش ماهه ابتدای سال جاری کشورمان نسبت به مدت مشابه در سال قبل بیش از ۲۹ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *