روسیه به دنبال خلع سلاح اوکراین است

رئیس‌جمهور روسیه از تکمیل تقریبا تمام تدارکات برای تخریب زیرساخت‌های نظامی در اوکراین خبر داد و گفت: روسیه به دنبال خلع سلاح اوکراین است.

روسیه به دنبال خلع سلاح اوکراین است

به گزارش ممتاز نیوز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی در دیدار با پرسنل زن شرکت هواپیمایی «آئروفلوت» این کشور در مسکو اعلام کرد: تقریبا تمام تدارکات برای تخریب زیرساخت‌های نظامی در اوکراین تمام شده است.

پوتین اظهار داشت: عملیات نظامی ارتش روسیه تنها به دونباس محدود نخواهد بود؛ چرا که نیروهای اوکراین به طور مداوم حمایت تسلیحاتی دریافت می‌کنند و بدین دلیل ارتش روسیه با ورود در مسیر دیگری زیرساخت‌های نظامی اوکراین را هدف قرار می‌دهد.

وی یادآور شد که مسکو به‌دنبال این است اوکراین خلع سلاح شده و یک موقعیت بی‌طرف داشته باشد، زیرا این موقعیت برای جلوگیری از الحاق اوکراین به ناتو حائز اهمیت است.

رئیس‌جمهور روسیه تصریح کرد که اقدام کشور دیگری برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع به‌عنوان مشارکت مستقیم در فعالیت‌های نظامی در نظر گرفته خواهد شد.

پوتین متذکر شد: تحریم‌هایی که علیه ما اعمال می‌شود، به منزله اعلان جنگ علیه روسیه است. خدا را شکر که هنوز به این مرحله نرسیده است.

وی با بیان اینکه قصد اجرای هیچ برنامه‌ای برای اعلام حکومت نظامی یا وضعیت اضطراری در روسیه ندارند، افزود: پروازهای داخلی را افزایش خواهیم داد و به پروازهای خارجی در مسیرهای مجاز نیز ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ