رییس انجمن جراحان قلب:افزایش خنده ونشاط در جامعه در کاهش بیماری‌های قلبی عروقی موثر است

2-40.jpg

رییس انجمن جراحان قلب ایران، اضطراب و ترس را به عنوان مهم‌ترین دلایل ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی برشمرد و گفت: تاثیر اضطراب بر قلب و عروق به مراتب بیش از چاقی و کم‌ تحرکی است.

به گزارش سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدعلی یوسف‌ نیا در آستانه برپایی اولین کنگره مشترک قلب و عروق ایران، با اعلام این مطلب افزود: بیماری‌های عروق کرونر، علت‌های مختلفی دارد اما یکی از عمده‌ترین آنها بیماری‌های روان‌تنی است.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت روان در جامعه خاطرنشان ساخت: در صورتی که بتوانیم، جامعه را از نظر روانی سالم نگه داریم در زمینه پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلب و عروق به دستاوردهای بزرگی دست خواهیم یافت.

یوسف‌نیا افزایش ثبات و امنیت را راهکار موثری در راه ارتقای سلامت جامعه عنوان کرد و گفت: از سوی دیگر افزایش خنده و نشاط در جامعه در کاهش بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی عروقی موثر خواهد بود.

وی با ابراز خرسندی از افزایش تعداد مراکز قلب و عروق در کشور،‌ اظهار داشت: هم اینک در زمینه جراح و متخصص قلب و عروق کمبودی در کشور نداریم و برخلاف گذشته که بیماران برای درمان بیماری‌های قلبی به خارج کشور اعزام می‌شدند، امکان مداوای تمام بیماری‌های قلبی در کشور وجود دارد.

رییس انجمن جراحان قلب ایران اضافه کرد: از نظر تجهیزات نیز در وضع مناسبی به سر می‌بریم، اما آنچه به آن نیازمندیم، علم و تخصص استفاده از تجهیزات جدید پزشکی است.

وی با تاکید بر راه‌اندازی یک موسسه که در زمینه آموزش تکنولوژی، کار با تجهیزات پزشکی به ویژه دستگاه‌های مرتبط با جراحی قلب و عروق به تربیت متخصصان بپردازد، تصریح کرد: امروزه تکنولوژی در خیلی از موارد با دستگاه‌های مختلف به کمک مداوای بیماران آمده که اگر برای این دستگاه‌ها از افراد متخصص با پشتوانه علمی استفاده شود، نتایج خیلی بهتری به دست می‌آید.

یوسف‌نیا گفت: با هدف آموزش متخصصان و تبادل تجربیات میان پزشکان داخل و خارج کشور، “اولین کنگره مشترک قلب و عروق ایران” ۴ تا ۷ مهرماه امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی تهران برپا می‌شود.

وی ادامه داد: این کنگره که هفتمین کنگره انجمن جراحان قلب ایران نیز محسوب می‌شود، امسال برای اولین بار به طور مشترک با انجمن قلب و عروق ایران، انجمن بیهوشی قلب و انجمن علمی داروسازان ایران برگزار می‌شود.

رییس انجمن جراحان قلب ایران ادامه داد: در این کنگره که با حضور جمع زیادی از میهمانان خارج کشور برگزار می‌شود، علاوه بر بحث روی تکنیک‌ها، روش‌ها و تحقیقات درمانی و ارایه راهکارهای جدید، نیازهای درمانی کشور نیز عنوان خواهد شد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *