زمان تعویض کارت های پایان خدمت قدیمی

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی، از آغاز تعویض کارت پایان خدمت سربازی قدیمی از ۲۲ مهر خبر داد.

سردار سرتیپ کریمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: در این مرحله کارت های پایان خدمتی که بعد از سال ۸۵ صادر شده است، تعویض خواهد شد.

وی با اشاره به تعویض بیش از یک میلیون و سیصد هزار کارت معافیت از دی پارسال تا تیر امسال افزود: افرادی که تاکنون برای دریافت کارت هوشمند به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ مراجعه نکرده اند می توانند تا پایان سال اقدام کنند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی گفت: از تیر امسال کارت های معافیت قدیمی بی اعتبارست و دارندگان این کارت ها از دریافت گذرنامه و تسهیلات اداری محروم هستند.

سردار کریمی با بیان اینکه برای تعویض کارت های قدیمی با هوشمند، حداقل یک ماه فرصت لازم است، افزود: کسانی که به این طرح بی توجه باشند، در هنگام سفرهای خارجی و گذرنامه دچار مشکل می شوند.

یکنواخت شدن کارت های سربازی نیروهای مسلح، ایجاد تمرکز اطلاعاتی، افزایش ضریب امنیتی و غیرقابل جعل شدن آن و تسهیل در فراخوان نیروها برای گذراندن دوره های احتیاط و ذخیره از جمله مزایای تعویض کارت های پایان خدمت و معافیت از سربازی با کارت های الکترونیکی و هوشمند است.


پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین

تا این لحظه ۴نظر ثبت شده
 1. نام شما... گفت:

  باسلام
  عنایت شودحال که اجباری است تعویض کارت پایان خدمت.تدبیری اندیشیده شود.ازطریق سایت این کارانجام پذیردویابه صورتی این کاربدون معتلی ورایگان انجام شودهم ازنظرشرعی وعقلی درست است وهم اینکه بدبینی به نظام وانقلاب صورت نمیگیرد.باتشکر.از حمات شما بزرگواران.

 2. خسرو مرادی گفت:

  باسلام اینجانب درتاریخ۲۰/۳/۶۵ اعزام به خدمت شدم ودرتاریخ۲۰/۷/۶۷ ازخدمت ترخیص شدم ومتولد۱/۷/۴۲ وکارمند می باشم دوستدار تعویض کارت پایان خدمت خودهستم به پلیس +۱۰ممسنی مراحعه کردم گفتندشمابالای ۵۰سال سن دارید ودستورالعمل تعویض شامل شما نمی شود خواهشمندم دراین مورد برای مادستوری دهید متشکرم ازهمکاری شما.

 3. کورش گفت:

  سلام.من ۵ماه پیش برای تعویض پایان خدمتم اقدام کردم ولی هنوزکارت به دستم نرسیده است.مگه چقدرطول میکشه

 4. اروین کیان ارثی شماره ملی 1286091861 گفت:

  از تاریخ /۰۸/۲۹که مدارک تحویل داده ام تا/۰۵/۰۱ مدت ۸ ماه برای تعویض کارت ایا زیاد نیست !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *