ساخت بیش از ۷۸۰ هزار واحد تازه در بافت فرسوده

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت بیش از ۷۸۰ هزار واحد تازه در محدوده بافت های فرسوده شهری، گفت: بیش از ۶۶ پروژه نوسازی در بافتهای فرسوده شهری اجرایی شده است.

به گزارش ممتاز : مجید کیان پور در گفتگو با مهر با اشاره به ساخت ۳٫۲ واحد تازه در ازای تخریب یک واحد در بافت فرسوده، بیان کرد: تاکنون ۲۳۰ هزار واحد فرسوده تخریب شده و به جای آن بیش از ۷۸۰ هزار واحد تازه در محدوده بافت های فرسوده شهری ساخته شده است.

وی با اشاره به اجرای بیش از ۶۶ پروژه نوسازی در بافتهای فرسوده شهری، اظهار داشت: بیش از ۶۶ پروژه نوسازی در بافتهای فرسوده شهری از منابع داخلی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، اعتبارات عمرانی استان ها و مشارکت بخش خصوصی انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: مرمت و مقاوم سازی بعضی از خانه های با ارزش فرهنگی، معماری و تاریخی و اعطای کاربری مناسب زندگی امروزی شهری برای احیاء هویت ایرانی – اسلامی از دیگر اقدامات شرکت عمران و بهسازی شهری ایران بوده است.

کیان پور به برنامه نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد اشاره کرد و افزود: این شرکت برای افزایش آگاهی عمومی در خصوص نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی کشور اقداماتی را برای اطلاع رسانی و بالابردن سطح فرهنگی عمومی انجام داده است.

وی با اشاره به برگزاری بیش از ۹۰۰ دوره آموزشی با ساکنان محدوده بافت های فرسوده، اظهار داشت: بیش از ۳۰ پژوهش کاربردی در زمینه های مرتبط با بافت های فرسوده و سکونتگاههای غیررسمی به اجرا رسیده است.

– ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ