سندی از دخالت اسرائیل در جنایت سینا

جام جم آنلاین: جنایت سینا و قتل ۱۶ مرزبان مصری درحالی روی داد که به نظر می رسید رژیم اشغالگر از چند روز قبل خود را برای آن آماده کرده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، روزنامه صهیونیستی “معاریو” فاش کرد: “اطلاعات در خصوص این عملیات جمعه گذشته به ارتش اسرائیل داده شد . با اطلاع ارتش از این عملیات در گذرگاه “کرم ابوسالم” ارتش به حالت آماده باش کامل در آمد و سرلشکر “تال روسو” فرمانده لشکر جنوبی نزدیک به گذرگاه ابوسالم فرماندهی عملیات را برعهده گرفت”.

این روزنامه به نقل از منابعی در ارتش رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: با وجود آنکه این هشدار به صورت عمومی بود، آماده باش نیروها به آنها فرصت داد برای حمله آماده شوند.

روزنامه “یدیعوت احرونوت” نیز در خبری تأکید کرد: شاباک از جمعه قبل اطلاعاتی اولیه را در خصوص این عملیات به دست آورد، و پس از آن ارتش به حالت آماده باش کامل در آمد.

ناظران و فعالان سیاسی مصری و فلسطینی هدف از این جنایت و قتل ۱۶ مرزبان مصری را بحرانی کردن روابط رو به گسترش مصر و فلسطینی ها دانسته اند . چرا که این جنایت پس از تلاشها برای گشودن گذرگاه رفح و لغو محاصره ظالمانه غزه، و سفر مسئولان فلسطینی به مصر، و همچنین افزایش فعالیتها برای آشتی فتح و حماس صورت گرفته است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن