سنگ‌اندازی جمهوری‌خواهان در مسیر استیضاح ترامپ

۵۱ سناتور جمهوری‌خواه در برابر ۴۷ سناتور دموکرات و دو سناتور جمهوری‌خواه که به آنها پیوسته بودند، ایستادند و به این ترتیب جلسات استیضاح دونالد ترامپ رو به پایان به نظر می‌رسد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، استیضاح ترامپ با رای منفی جمهوری‌خواهان به احضار شهود عملا به بن‌بست خواهد انجامید.

دموکرات‌ها که برای احضار شهودی چون جان بولتون به جلسه استیضاح دونالد ترامپ تلاش داشتن، در این هدف شکست خوردند. رای‌گیری در سنا برای احضار شاهدانی همچون جان بولتون به جلسه استیضاح رئیس‌جمهور ایالات متحده با مخالفت جمهوری‌خواهان به اتمام رسید. بدین ترتیب استیضاح ترامی به‌زودی با رای‌گیری نهایی به پایان خواهد می‌رسد.

۵۱ سناتور جمهوری‌خواه در برابر ۴۷ سناتور دموکرات و ۲ سناتور جمهوری‌خواهی که به آنها پیوسته بودند، ایستادگی کردند تا به این ترتیب جلسات استیضاح دونالد ترامپ رو به پایان باشد. واپسین مرحله از این فرآیند، رای‌گیری از ۱۰۰ سناتور کنگره خواهد بود؛ رای‌گیری بر سر این که آیا از نظر این سناتورها ترامپ باید به کارش در کاخ سفید پایان دهد یا همچنان زمام امور را در دست داشته باشد؛ فرآیندی که پاسخش البته پیش از آغاز جلسات استیضاح هم تا اندازه زیادی روشن بود.

دموکرات‌ها برای برکناری ترامپ دست کم به ۶۷ رای نیاز دارند؛ یعنی ۲۰ رای را باید از اردوی جمهوری‌خواهان جذب کنند. این در حالی است که میت رامنی٬ سناتور ایالت یوتا و سوزان کالینز، سناتور ایالت مین تنها جمهوری‌خواهانی بودند که همراه با ۴۷ سناتور دموکرات خواستار احضار شهود شدند.

روز چهارشنبه رأی‌گیری نهایی سنا درباره استیضاح ترامپ انجام می‌شود.

«میچ مک‌کانل»، رهبر اکثریت سنا، در این باره گفت:‌ دیگر نیازی نیست سنا پرونده تحقیقات را مجددا بگشاید. در روزهای آینده دادرسی استیضاح ترامپ را جمع‌بندی شده و به پایان می‌رسد. از سوی دیگر «چاک شومر»، رهبر دموکرات‌های سنا، گفت: آمریکا این روز نامیمون را به یاد خواهد داشت که سنا به مسئولیت‌هایش عمل نکرد، روزی که سنا از حقیقت روی برگرداند.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ