سوخت‌های مصرفی،دلیل اصلی آلودگی هوا

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 سوخت‌های مصرفی،دلیل اصلی آلودگی هوا

سوخت‌های مصرفی،دلیل اصلی آلودگی هوا

ممتازنیوز: معاون عمرانی استانداری تهران گفت: مهمترین عامل آلاینده هوای تهران سوخت‌های مصرفی خودرو است چرا که اگر ما استانداردهای یورو ۴ و ۵ را در سوخت رعایت کنیم، خودروهای فرسوده هم به این میزان‌ آلایندگی نخواهند داشت.

به گزارش ممتازنیوز، حسن کریمی درباره راهکارهای کاهش آلودگی هوای شهر تهران، اظهار داشت: یکی از عوامل آلودگی هوای تهران، اتوبوس، مینی‌بوس، تاکسی و خودروهای فرسوده‌ای است که در سطح شهر در حال تردد هستند.
وی ادامه داد: به دلیل مشکلاتی که در حمل و نقل عمومی وجود دارد، مجبور هستیم که از این ناوگان فرسوده در سطح شهر استفاده کنیم.
معاون عمرانی استانداری تهران بیان داشت: وزارت کشور و شهرداری تهران پیگیر توسعه و گسترش حمل و نقل عمومی هستند.
وی درباره استفاده از تکنولوژی روز در خودروها برای کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: تمامی دنیا به این موضوع رسیدند که برای کاهش آلودگی هوا باید از سوخت‌های غیر فسیلی در خودروها استفاده کرد ولی همچنان در کشور سوخت‌های غیر فسیلی جایگاه خود را پیدا نکرده‌ است.
کریمی بیان داشت: در ۱۰ سال گذشته مصوبات خوبی برای کاهش آلودگی هوا از جمله استفاده از موتورسیکلت‌های برقی و ارتقای سوخت به یورو ۵ داشته‌ایم ولی به دلیل تحریم‌ها این مصوبات اجرایی نشده است.
وی به فارس گفت: امیدواریم با لغو تحریم‌ها بتوانیم در سال‌های آینده ناوگان‌های حمل و نقل‌ عمومی را استاندارد کنیم و سوخت خودروها نیز به یورو ۵ افزایش یابد.
کریمی در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه مهمترین آلاینده تهران چیست؟ اظهار داشت: مهمترین آلاینده سوخت مصرفی خودروها است چرا که اگر ما استانداردهای یورو ۴ و ۵ را در سوخت رعایت کنیم، خودروهای فرسوده هم به این میزان‌ آلایندگی نخواهند داشت، بنابراین استفاده از سوخت‌های استاندارد مهمتر از خودروها هستند.
معاون عمرانی استانداری تهران بیان داشت: با توجه به اینکه روند آلودگی هوای تهران ادامه خواهد داشت، بنابراین بعد از ظهر جمعه کارگروه کاهش آلودگی هوا برای تصمیمات جدید تشکیل می‌شود.
وی بیان داشت: امیدواریم با لطف خدا بادی بوزد و بارانی بیاید تا مشکلات در هفته آینده کاهش یابد.
کریمی خاطرنشان کرد: به دلیل تأکید رئیس جمهور و وزارت کشور ساعت کاری ادارات تغییر نخواهد کرد و مطمئنا ادارات استان تهران تعطیل نخواهد شد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ