سوریه آماده هرگونه گفتگو با تاکید بر حفظ استقلال است

علی حیدر وزیر آشتی ملی سوریه عصر یکشنبه با سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، علی حیدر وزیر آشتی ملی سوریه عصر یکشنبه با سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار با اشاره به لزوم توجه به رهیافت و راه حل سیاسی برای حل مسئله سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفتگوی ملی و راه حل سوری برای مسئله سوریه اصرار داشته و پروژه آشتی ملی را چشم‌ انداز حل و فصل چالش‌های موجود می‌داند.

جلیلی با تاکید بر لزوم پایان یافتن خشونت‌ها و جمع‌آوری سلاح و خودداری کشورها از حمایت از عناصر مسلح، استفاده از ابتکارات جدید و مشارکت طیف های مختلف مردم در گفتگوی ملی سوریه را ضروری دانست.

وزیر آشتی ملی سوریه نیز با بیان اینکه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و سوریه عمیق و بی نظیر است، تصریح کرد: همه مردم سوریه از طوایف مختلف خواهان تعیین سرنوشت خود در چارچوب راهکارهای دموکراتیک و بدون دخالت خارجی هستند و بدین منظور سوریه آماده هرگونه گفتگو با تاکید بر حفظ استقلال و کنار گذاشتن خشونت‌هاست.

وی افزود: سوریه در نهایت این شرایط را در چارچوب منافع مردم این کشور پشت سر خواهد گذاشت و همچنان در محور مقاومت باقی خواهند ماند.

انتهای پیام/
 


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *