سیاستهای فناوری اطلاعات اصلاح می شود / میزبانی پورتال ها و وبگاه های حاکمیتی به داخل کشور

سیاستهای فناوری اطلاعات اصلاح می شود / میزبانی پورتال ها و وبگاه های حاکمیتی به داخل کشور

دبیر شورای عالی فضای مجازی با انتقاد از عملکرد دستگاههای دولتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تاکید بر لزوم اصلاح سیاستهای این بخش گفت: سرمایه حوزه وب در اختیار دستگاه هایی قرار گرفته که با وجود امکانات بسیار، برای توسعه در این حوزه کار مفیدی نکرده اند.

 به گزارش دریچه خبر  مهدی اخوان بهابادی امروز سه شنبه در سومین جشنواره ارزیابی وبگاههای حاکمیتی با بیان اینکه گاهی فراموش می کنیم که دولت تنها سیاستگذار و ناظر این بخش است و موتور محرکه باید بخش خصوصی باشد.

وی ادامه داد: شورای عالی اطلاع رسانی از جمله مجموعه هایی  است که در این حوزه بی ریا فعالیت کرده و از بخش خصوصی نیز حمایت کرده و به آن احترام گذاشته است.

اخوان با اشاره به ارائه ایمیل ملی از سوی شورای عالی اطلاع رسانی با حمایت از بخش خصوصی خاطرنشان کرد: شورا در این پروژه نامی از خود به میان نیاورد و نشان داد که در این سالها نیز با امکانات و بودجه محدود، بدون نامجویی فعالیت کرده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین گفت: در سالهای اخیر تلاش زیادی شد که میزبانی پورتال ها و وبگاه های حاکمیتی به داخل کشور منتقل شود که طبق آمار دولت تا ۹۶ درصد محقق شد اما متأسفانه هدف از این کار فراموش شد.

وی توضیح داد: هدف از این کار این بود که بخش خصوصی فعال در دیتا سنتر بازاری برای خود داشته باشد. این انتقال اتفاق افتاد اما بخش خصوصی بهره ای از آن نبرد.

اخوان با انتقاد از تفکر دولتی حاکم بر حوزه دیتا سنتر، افزود: هر دستگاه حاکمیتی یک دیتا سنتر تأسیس کرده و این یک تفکر دولتی زیستن بر خلاف سیاستهای خصوصی سازی کشور است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که سیاستهای حوزه وب با ورود این شورا به عرصه، با مشورت بخش خصوصی اصلاح شود.


DaricheKhabar.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ