شرایط صدور مجوز فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال

ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی و هنری در حوزه رسانه‌ها و آثار و محصولات فرهنگی دیجیتال از مهمترین اقداماتی است که مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال باید به انجام آن مبادرت ورزد.

به گزارش ایسنا، با هدف انجام وظایف قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه نظارت بر فعالیت های فرهنگی و همچنین ایجاد بستر برخورداری فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال از مزایا و معافیت های خاص فعالیت‌های فرهنگی و فراهم آوردن سازوکار حمایت از حقوق پدید آورندگان و تهیه کنندگان آثار فرهنگی دیجیتال و همچنین برپاکنندگان رسانه‌های دیجیتال، صدور مجوز فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال برای متقاضیان واجد صلاحیت وفق آیین نامه ساماندهی و توسعه رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.

بر اساس ماده ۲ این آیین نامه «ایجاد و فعالیت هر واحد فرهنگی دیجیتال و انتشار هر رسانه دیجیتال منوط به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.»

*مدارک و فرم های مورد نیاز جهت درخواست صدور مجوز فعالیت فرهنگی دیجیتال

متقاضیان اخذ مجوز فعالیت باید مدارک ذیل را آماده کرده و به همراه فرم‌های اشاره شده در تهران به «واحد امور فعالیتهای فرهنگی دیجیتال» واقع در خیابان سمیه روبروی برج سپهر بانک صادرات پلاک ۷۶ طبقه دوم و در سایر استان‌ها به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها مراجعه کنند. متقاضیان می‌توانند برای آگاهی و اطلاعات بیشتر از مدارک و فرم‌های مورد نیاز متقاضیان حقیقی و حقوقی به آدرس سایت .farhang.gov.ir/resanedigital-vahedomormoasesat مراجعه نمایند.

*آشنایی با قوانین ، ضوابط ، دستور العمل های مرتبط با صدور مجوز و فعالیت واحدهای فرهنگی دیجیتال

این مرکز به منظور ارتقای سطح علمی و عملی متقاضیان تاسیس واحدهای فرهنگی دیجیتال دست به تهیه راهنمای آشنایی با قوانین، ضوابط، دستور العمل‌های مرتبط با صدور مجوز و فعالیت واحدهای فرهنگی دیجیتال زده است تا با مطالعه و به کار گیری مفاد آن، علاوه بر نهادینه شدن مقررات در حوزه رسانه‌های دیجیتال، بستر سازی‌های لازم جهت کارآفرینی، تولیدات فاخر و شکوفایی صنعت نرم‌افزاری را در کشور شاهد باشیم. متقاضیانی که تا پیش از این تشکیل پرونده داده‌اند و تقاضای آنها در کارگروه امور فعالیتهای فرهنگی دیجیتال مورد تایید قرار گرفته است، جهت فعال شدن امکان نشر خود در سیستم دبیرخانه ثبت نرم افزار باید فرم‌های در نظر گرفته شده را تکمیل کرده و با مهر شرکت و امضای مدیر عامل به واحد امور فعالیتهای فرهنگی دیجیتال تحویل بدهند.

لازم است بدانید این فرم‌ها شامل فرم تعهد نامه ناشرین دیجیتال و فرم ثبت‌نام اطلاعات اشخاص حقوقی در سایت مربوطه درج شده است.

لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

اخبار ICT در ایستنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ