همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح در سال ۹۷

رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی درخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ ارائه کرد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش ممتازنیوز، محمدباقر نوبخت درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان گفت: دولت از دغدغه‌های بازنشستگان اطلاع دارد و با وجود محدودیت منابع مالی در سال جاری اعتباراتی برای ترمیم حقوق بازنشستگان در نظر گرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، همسان سازی حقوق بازنشستگان را از دیگر محورهای مهم در بودجه ۹۷ دانست.

براساس بودجه سال ۹۷ حقوق‌های بیش از ۵ میلیون افزایش نخواهند یافت بلکه حقوق‌های پایین ۵ میلیون تومان ۱۰ تا ۱۸ درصد افزایش می‌یابند.

۳۴۰۰ میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه سال ۹۷

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: در سال جاری علاوه بر افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان، ۳۴۰۰ میلیارد تومان منابع برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شد و در لایحه بودجه سال ۹۷، دولت برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان ۱۰۰۰ میلیارد تومان علاوه بر افزایش حقوق سالانه پیشنهاد کرد.

وی ادامه داد: در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر به مبلغ پیشنهادی دولت برای ترمیم حقوق بازنشستگان اضافه شده است، اما با توجه به اینکه کمیسیون تلفیق ۱۰ هزار میلیارد تومان در بررسی‌های نهایی خود سقف درآمدها را افزایش داد.

این انتظار وجود دارد که در جریان بررسی لایحه در صحن علنی و با توجه به رویکرد مثبت دولت به افزایش حقوق بازنشستگان، ۱۴۰۰ میلیارد تومان دیگر با پیشنهادهای نمایندگان به مبالغ مذکور اضافه شود تا در سال آینده همانند سال جاری ۳۴۰۰ میلیارد تومان در صورت تصویب مجلس، برای همسان سازی حقوق بازنشستگان لحاظ شود.

https://www.momtaznews.com/wp-content/plugins/wprobot/images/12357_IMAGE634712053902231671.png

همسان سازی حقوق بازنشستگان در صورت تصویب مجلس

سخنگوی دولت تصریح کرد: با دکتر لاریجانی صحبتی برای افزایش حقوق بازنشستگان داشتم و ایشان با این موضوع موافق هستند البته باید توجه داشت مبالغ مذکور برای همسان سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح  در صورت تصویب مجلس اختصاص خواهد یافت.

در آخرین بازنگری ماده ۱۰۹ قانون مدیریت خدمات کشوری، قرار بر این شد که دولت در یک بازه زمانی ۵ ساله به تدریج نابرابری فعلی که در همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری حاکم است را مرتفع و نسبت به همسان سازی این گروه اقدام کند.

بازنگری فوق در قانون مدیریت خدمات کشوری از این جهت صورت گرفته است تا حقوق بازنشستگان در صندوق بازنشستگی کشوری و سایر بازنشستگان در دستگاه های مختلف پس از اجرای برنامه ششم توسعه در پایان سال پنجم، از حقوق شاغلان مشابه آن ها کمتر نباشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *