شرایط پرداخت بدهی ۱۰۰ میلیاردی دانشجویان

۰۳م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویی با اعلام میزان بدهی دانشجویان به صندوق رفاه گفت: دانشجویان بدهکار باید تا پایان سال بدهی خود را به صندوق رفاه دانشجویی پرداخت کنند در غیر اینصورت در نظر داریم از محل یارانه ها این بدهی را پرداخت کنیم.

به گزارش ممتازنیوز، منصور گودرزی در گفتگو با مهر با اشاره به دانشجویان بدهکار به صندوق رفاه دانشجویان گفت: حدود چند صد هزار دانشجو که از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان استفاده کرده اند به صندوق بدهکار می باشند.
 
وی تاکید کرد: این منابع باید به صندوق باز پرداخت شود و به عنوان منابع در اختیار نسل تازه دانشجویی قرار گیرد.
 
قائم مقام صندوق رفاه دانشجویی تصریح کرد : صندوق رفاه دانشجویی با اعلام فراخوان از دانشجویانی که از سنوات قبل به صندوق بدهکار می باشند درخواست کرده تا بدهی خود را تا پایان سال جاری پرداخت کنند.
 
وی ادامه داد: دانشجویان بدهکار اگر تا پایان سال بدهی خود را به صندوق پرداخت نکنند با توجه به تاخیری که داشتند، براساس مصوبه قانون از آنها سود دریافت خواهد شد.
 
گودرزی بابیان اینکه قصد داریم از مجاری قانونی نسبت به بازگشت بدهی صندوق به صندوق رفاه دانشجویان اقدام کنیم، تصریح کرد: در این راستا ظرفیت های مختلفی بررسی کردیم به عنوان مثال اسامی بدهکاران را در سامانه صندوق رفاه قرار دهیم تا قابل رویت باشد و دانشجویان از این طریق نسبت به پرداخت بدهی اقدام کنند.
 
وی افزود: همچنین به دنبال این هستیم که از ظرفیت یارانه ای که اشخاص دریافت می کنند استفاده کنیم، یعنی اگر اقتضا کند از محل یارانه اشخاص برای پرداخت بدهی اقدام کنیم.
 
 قائم مقام صندوق رفاه دانشجویی تصریح کرد: دانشجویان یک صد میلیارد تومان به صندوق بدهکارند، فراخوان اول به دانشجویان ابلاغ شده است در مرحله دوم فراخوان به ضامن دانشجو ابلاغ شده و در مرحله سوم اقدام حقوقی انجام می گیرد تا بدهی دانشجویان به صندوق بازگشت داده شود.
 
وی ادامه داد: انتظار ما این است که هر شخصی در هر جایگاه و مقامی از تسهیلات صندوق استفاده و تحصیل کرده است، باید بدهی خود را به صندوق بازگرداند تا نسل تازه بتوانند از این منابع استفاده کنند.

باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ