شمار مدارس برکت به ۱۹۵ مدرسه رسید

۱۶م اسفند ،

شمار مدارس ساخته شده در مناطق محروم کشور توسط مدرسه سازان بی‌نام بنیاد برکت امروز به ۱۹۵ واحد رسید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدرسه ابتدایی برکت در روستای پیش‌بر در خراسان جنوبی امروز به بهره‌برداری رسید تا کودکان محروم این روستا به همت بنیاد برکت از نعمت مدرسه برخوردار شوند.

در ادامه برنامه ساخت یک هزار مدرسه در مناطق محروم کشور توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) این مدرسه سه کلاسه با زیر بنای ۲۵۲ متر مربع گشایش یافت.

با گشایش این مدرسه، شمار مدارسی که تاکنون توسط بنیاد برکت ساخته شده است به ۱۹۵ باب رسید که بیانگر تلاش چشمگیر و جهادگونه مدرسه سازان بی‌نام این بنیاد در پنج سال قبل است.

بنیاد برکت که پنج سال پیش زیرنظر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) شکل گرفت، برای تحقق رهنمود رهبر معظم انقلاب برای ساخت ۱۰۰۰ مدرسه در روستاهای کشور، برنامه ساخت ۳۱۴ مدرسه در قالب ۱۳۵۹ کلاس درس را در ۳۰ استان کشور در فاز اول دستیابی به این هدف، قرار داده است.

این مدارس در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و فنی و حرفه‌ای می باشند و هزاران دانش آموز روستایی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.

کلیه مدارس ساخته شده توسط برکت دارای استانداردهای ملی از جمله فضای آموزشی، فضای پژوهشی، تجهیزات آموزشی، محوطه‌سازی و… می باشند که پس از عملیات احداث، تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه می‌شوند.

تاکنون بیشترین برنامه مدرسه سازی بنیاد برکت مربوط به مناطق محروم استان‌های خوزستان،‌آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بوده است.

فعالیت‌های مدرسه سازی در استان ‌های کردستان، هرمزگان و خراسان جنوبی نیز پیشرفت خوبی داشته است.

در حال حاضر هر ماه چند مدرسه در استان‌های مختلف کشور توسط مدرسه سازان بی‌نام بنیاد برکت به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ