شیوع ۱۳ درصدی دیابت در تهران

۲۱ آبان ،

سلامت > بیماری– دبیر شورای عالی اطلاع رسانی انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: براساس برآوردهای انجام شده، ۱۳ درصد تهرانی‌ها به دیابت نوع ۲ مبتلا می باشند

به گزارش تفسیری ایرنا، ناصرالدین اسلامی فرد با بیان این مطلب افزود: کاهش فعالیت بدنی، تغذیه نامناسب، افزایش طول عمر و استرس‌های شهری سبب شده است آمار مبتلایان به دیابت در کشور ما افزایش یابد.

وی با بیان اینکه نیمی از بیماران دیابتی از بیماری خود بی اطلاع می باشند، گفت: با ۵ روز در هفته فعالیت بدنی به مدت ۳۰ دقیقه و رعایت رژیم مناسب غذایی که ۵ تا ۷ درصد کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت، می‌توان تا ۶۰ درصد از بروز دیابت پیشگیری کرد.

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور ادامه داد: لازم است نگرش و سبک زندگی افراد تغییر کند؛ در همه کشورها، اصل پیشگیری آموزش به مردم است که در این زمینه انجمن‌های غیردولتی و خیریه و رسانه‌ها باید با وزارت بهداشت همکاری کنند.

اسلامی فرد ضمن تاکید بر لزوم پیشگیری از شیوع دیابت در کشور اظهار داشت: آموزش‌های لازم برای پیشگیری از دیابت در کشور ما کافی نیست و جدی گرفته نمی‌شود. در کشور ما حداقل نیمی از دیابتی‌ها از بیماری خود اطلاع ندارند و به موقع برای درمان مراجعه نمی‌کنند و دیر شناسایی می‌شوند. در این صورت درمان سخت‌تر و عوارض بیماری‌ بیشتر خواهد شد.

وی افزود: سالانه ۳۰۰ هزار نفر به جمعیت مبتلایان به دیابت اضافه می‌شود، این افراد نیازمند برنامه ریزی و آموزش می باشند؛ هرچه در پیشگیری و آموزش دیابت بها شود، صرفه جویی عظیمی در بخش بها‌های سلامت کشور صورت خواهد گرفت.

کنگره روز جهانی دیابت با شعار آموزش و پیشگیری از دیابت، ۲۳ آبان ماه جاری در بیمارستان فوق تخصصی ارتش برگزار می‌شود.

مرکز لیزر درمانی دیابت و پایگاه اطلاع رسانی تخصصی دیابت نیوز همزمان با این کنگره افتتاح می‌شود.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *