صاحبخانه‌های تهرانی کم شدند

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/با توجه به حکمفرمایی رکود بر بازار مسکن میزان معاملات در ۱۱ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در شهر تهران با کاهش حدود ۹۵ هزار موردی همراه شد.

به گزارش ممتاز ؛ بر اساس آمار موجود از میزان خرید و فروش خانه در شهر تهران، ساکنان این شهر توانستند در ۱۱ ماه امسال بیش از ۴۴۱ هزار قرار‌داد مسکن منعقد کنند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۵ هزار مورد کاهش یافته است.

از میان کل معاملات مسکن در این مدت حدود ۳۰۰ هزار مورد مربوط به خرید و فروش‌ بود درحالیکه این قراردادها نسبت به مدت مشابه پارسال کمتر شده است؛ به گونه‌ای که ۱۱ ماهه امسال ۲۰۹ هزار و ۱۹۹ قرارداد خرید و فروش خانه منعقد شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۳۲ هزار و ۴۷۰ موردی مواجه شده است.

آمار ثبت قراردادهای مسکن امسال و سال قبل نیز تحت تاثیر رکود معالات مسکن در سال جاری قرار گرفت؛ به گونه‌ای که سال قبل بیش از نیم میلیون معامله مسکن منعقد شده بود اما امسال تعداد این قراردها به ۴۴۱ هزار مورد نزول کرد.

به گفته بعضی صاحب‌نظران و کارشناسان مسکن سبب کاهش حجم معاملات مسکن رکود و دست نگه داشتن مردم از خرید و فروش خانه بود و حال این متقاضیان منتظر تغییرات بازار مسکن در سال آینده می باشند که سال آینده هم بازار این بخش با تغییرات چندانی همراه نخواهد شد البته ممکن است با افزایش میزان پروانه‌های ساختمانی طی دو سال قبل، میزان عرضه افزایش یابد و اندکی رونق به بازار خرید و فروش‌ها وارد شود.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.