عرضه اجناس احتکار شده به بازار کامپیوتر

اگر چه با وجود کاهش تقریبا ۲۰ تومانی نرخ درهم در دو روز گذشته، در بازار خرید و فروش کامپیوتر شاهد هیچ‌گونه کاهش قیمتی نبوده‌ایم. اما بنا بر اعلام فعالان بازار، فعالان بازار که تا پیش از این از عرضه کالاها به بازار خودداری می‌کردند، اینک نسبت به فروش کالاهای خود رغبت نشان می‌دهند.
به گفته فعالان بازار کامپیوتر، کسبه از ترس اینکه با ادامه روند نزولی نرخ درهم متضرر شوند و همچنین با مشاهده واردات کالاهای جدید به بازار نسبت به فروش کالاهایشان در بازار اقدام کرده‌اند. در رابطه با این موضوع روزنامه دنیای اقتصاد با بهنامی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر گفت‌وگویی داشت که می‌خوانید:
شنیده می‌شود فروشندگان نسبت به عرضه کالاهای خود در بازار مانند سابق مقاومت نمی‌کنند و برای به فروش رساندن کالاها اقدام می‌کنند. این تغییر ناگهانی به چه علت است؟
درست است. البته گروهی از فعالان بازار نسبت به فروش کالاهایشان اقدام کرده‌اند و گروهی همچنان نسبت به عرضه کالاها به بازار دست به عصا عمل می‌کنند.
چه شد که فروشندگان تصمیم گرفتند دست از احتکار کالاها بردارند؟
همه موضوع احتکار کالا نیست و برخی واقعا موجودی نداشتند. اما به هر حال کاهش نرخ درهم در کنار واردات مدل‌های جدید به بازار و بروز انتشار اخباری در بازار باعث شد تا گروه بزرگی از کسبه نسبت به عرضه کالاهای‌شان در بازار اقدام کنند.
آیا همپای کاهش نرخ درهم قیمت کالاها هم در بازار کاهش یافته است؟
خیر. اکثرا کالاها با همان قیمت هفته‌های گذشته به فروش می‌رسند. زیرا این کالاها با دلار گران وارد بازار شده‌اند.

iTanalyze.ir

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.