فرود اجباری هواپیمای سوری در آنکارا مشکوک به حمل سلاح

رسانه های ترکیه از فرود اجباری یک فروند هواپیمای مسافربری سوریه در فرودگاه اسن بوغای آنکارا مشکوک به حمل سلاح خبر دادند.
بنا به گزارش واحد مرکزی خبر از آنکارا ؛ پایگاه اینترنتی سی ان ان ترک نوشت وزارت امور خارجه ترکیه در بخشنامه ای با کد فوری ، با اشاره به ناامن بودن حریم هوایی سوریه ، از شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایر) و همه شرکت های مسافربری خواست تا همه پروازهای خود به سوریه ، عربستان و پروازهایی که از حریم هوایی سوریه می گذرد را تا اطلاع بعدی لغو کند.
در گزارش خبری سی ان ان ترک آمده است در همین باره یک فروند هواپیمای مسافری سوریه آ-۳۲۰ که از فرودگاه مسکو پرواز کرده بود ، حوالی ساعت ۱۷٫۱۵ به وقت محلی (۱۷٫۴۵ به وقت تهران) به وسیله جنگنده های اف – ۱۶ ترکیه مجبور به فرود به فرودگاه اسن بوغای آنکارا شد.
بنا به گزارش های دریافتی ؛ نیروهای ویژه مبارزه با ترور ترکیه به منظور تدابیر امنیتی هنگام فرود هواپیمای سوری در محل حضور داشتند و بازرسی از این هواپیما تا ساعت ارسال خبر ۲۱٫۰۰ به وقت محلی (۲۱٫۳۰ به وقت تهران) ادامه دارد.
گفتنی است یک فروند هواپیمای مسافری ترکیش ایر که از بورسا عازم جده بود به همین علت حوالی ساعت ۱۸٫۳۰ به وقت محلی(۱۹٫۰۰ به وقت تهران) مجبور به فرود در فرودگاه آدانا شد.


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ